Рома постигна трета поредна победа с триумф с 3:0 срещу Удинезе, за да се изкачи до трето място в таблицата на Серия А. Лоренцо Пелегрини се отблагодари за подкрепата, която получи от верните фенове след проблемна форма.

Моуриньо: Нямаме Халанд и затова трудно вкарваме голове

"С това разполагаме, винаги даваме всичко от себе си"

Пелегрини пропусна дузпа в първия четвъртфинален мач от Лига Европа срещу Фейенорд в четвъртък, но беше посрещнат на "Олимпико" с транспарант, който гласеше: "За добро или лошо капитанът остава тук".

В 37-ата минута на мача бе отсъдена дузпа за Рома, но Пелегрини не беше изпълнител, а Браян Кристанте. И той обаче не беше точен, но Едоардо Бове се натъкна на отскочилата топка за повеждане. Пелегрини отвърна на подкрепата в 55-ата минута, когато потвърди победата на Рома с асистенция на Андреа Белоти. Удинезе имаше шанс да се върне в мача в 69-ата минута, отново с опит от дузпа, но усилията на Перейра бяха спасени от Руи Патрисио, преди Тами Ейбрахам да подпечата победата в 91-ата минута.