СПАЛ прекъсна черната си серия от 11 мача без победа у дома, след като надви с 2:1 Рома. Двубоят бе от 28-ия кръг на Серия "А".

Мохамед Фарес (22) и Андреа Петаня (59-дузпа) бяха точни за тима от Ферара, а Диего Пероти (53-дузпа) се разписа за "вълците".

Успехът изкачи "синьо-белите" до 15-ото място с 26 точки. Рома е пети с 47 пункта.

Началните минути не предложиха нищо интересно пред двете врати. В 22-ата минута СПАЛ излезе напред в резултата. Тиаго Чонек центрира и Мохамед Салим Фарес с глава вкара за 1:0.

В 35-ата минута Рома бе близо до изравнителен гол, но Вивиано отрази удар на Един Джеко.

Снимка 412646

Източник: Twitter

В 53-ата минута "вълците" изравниха. Точен от дузпа бе Пероти, а наказателният удар бе отсъден, след като реферът Джанлука Роки прецени, че Тиаго Чонек е извършил нарушение срещу Един Джеко.

Шест минути по-късно СПАЛ отново излезе напред в резултата. Точен бе Андреа Петаня от дузпа. Този път наказателният удар бе отсъден за нарушение на Жуан Жезус срещу нападателя на домакините.

До края на срещата гостите опитаха да стигнат поне до равенство, но нов гол във вратата на СПАЛ не падна.