Рома спечели гостуването си на шампиона Ювентус с 3:1. Мачът беше без никакво значение за крайното класиране и само ще обогати статистиката на римския отбор. С поражението Ювентус сложи край на серията си от 39 домакински мача без загуба.

И двамата треньори излязоха с нестандартни единадесеторки. Ювентус поведе с гол на Гонсало Игуаин още в 5-ата минута, но гостите обърнаха нещата в своя полза чрез Никола Калинич в 23-ата минута и Диего Пероти в 44-ата минута от дузпа, След това Перота вкара и попадение от игра в 52-ата минута.

Ювентус приключи сезона като шампион с "само" с 83 точки. "Старата госпожа" през следващата седмица ще домакинства на Олимпик Лион, като има да заличава пасив от един гол, за да се класира за 1/4-финал в Шампионската лига. Преднината пред втория Интер е само една точка. Рома завърши на пето място със 70 точки и ще играе в групите на следващото издание на Лига Европа.