Рома прекъсна неубедителното си представяне с категорична победа с 3:0 над Киево в мач от 23-ия кръг на Серия "А".  Стефан ел Шаарауи (9) и Един Джеко (18) бяха точни през първото полувреме, а крайният резултат оформи Александър Коларов (51).

Успехът позволи на "вълците" да се изравнят на четвъртото място с Лацио и дори да го изместят заради по-добрата си голова разлика. "Летящите магаренца" заемат последната позиция.

В 9-ата минута защитниците на Киево изпуснаха Стефан ел Шаарауи, който с удар от малък ъгъл не остави шансове на Сорентино за 0:1.

Отбраната на домакините продължи да губи лесно топката и бе наказана за втори път. В 18-ата минута Един Джеко осъществи самостоятелен пробив и с удар в далечния ъгъл вкара за 0:2.

Снимка 405469

Най-чистото положение за Киево през първото полувреме пропусна Джорджевич. Сърбинът отклони топката с глава, но Миранте успя да избие.

В 51-ата минута Коларов реши всичко в мача с безпощаден шут от далечна дистанция - 0:3.

До края на срещата Сорентино на два пъти спаси опасни удари на Джеко, а веднъж и напречната греда спря босненеца от втори гол в мача.