Старши треньорът на Рома Жозе Моуриньо критикува част от играчите му за твърде лежерния им подход при равенството 1:1 в мача от Лига Европа срещу Сервет в Женева.

Отборът на Моуриньо поведе през първото полувреме чрез Ромелу Лукаку, но Сервет изравни малко след почивката чрез Крис Бедия. Точката оставя Рома втори в група G, на две точки зад Славия Прага.

Сервет - Рома 1:1 в Лига Европа

"Вълците" изтървават първото място

"Наистина не разбирам. Имам 150 мача в Шампионската лига, които са много по-важни от този и моята мотивация за тези евлопейски мачове винаги е много голяма. Но изглежда, че някои хора, които нямат много европейски опит, играят тези мачове малко повърхностно. Винаги едни и същи момчета остават концентрирани в продължение на 90 минути и няма нужда да ги назовавам. Но има хора, които имат малко лежерен подход в този тип мачове. Жалко е, че нямахме камера в съблекалнята на полувремето, защото доста им се скарах. Предупредих ги да излязат за второто полувреме с пределна мобилизация срещу отбор, който губи с 1:0 у дома, но те приеха лекомислено този момент от мача", добави бившият треньор на Челси, Манчестър Юнайтед и Реал Мадрид.

Ако Рома завърши на второ място в групата, ще влезе във фазата на елиминациите срещу отбор, който отпада от Шампионската лига за място на осминафиналите.

"Не мисля, че да си в плейофите е катастрофа. Очевидно ще бъде трудно, но е и мотивиращо... ще имаме още една голяма европейска вечер на препълнения Олимпико", каза Моуриньо.

Рома ще бъде домакин на последния Шериф Тираспол на 14 декември в последния си мач от групата, докато третият Сервет гостува в Прага.