Старши треньорът на Рома Жозе Моуриньо похвали своите играчи за себераздаването при нулевото равенство с Реал Сосиедад, което класира "вълците" за четвъртфиналите в Лига Европа след победата с 2:0 в първия мач.

"Когато си загубил с 0:2, хвърляш всичко в атака на реванша и точно това направиха домакините. Те ни притисниха, подпомогнати от своите фенове на този чудесен стадион, но моите момчета дадоха всичко от себе си. Сосиедад искаше да вкара гол в първите 15-20 минути, но ние се защитавахме много добре и чакахме своя шанс на контраатака.

Реал Сосиедад и Рома завършиха 0:0 в осминафинален мач - реванш в Лига Европа

Рома удържа Реал Сосиедад и намери място на четвъртфиналите в Лига Европа

"Вълците" не допуснаха загуба

Имахме трудности, Неманя Матич има вирус и не можеше да играе, така че Вайналдум, който не игра в продължение на шест месеца, трябваше да играе 90 минути два пъти за три дни.

Връщаме се в Рим уморени, но доволни. Показахме смелост и саможертва, Белоти, който преди няколко дни направи операция на ръка, Пелегрини с 30 шева в главата. Ние не сме най-добрият отбор в света, но сме силен колектив", каза Моуриньо пред Скай Спорт Италия.

Португалецът критикува УЕФА за формата на Лига Европа и влизането в турнира на третите в групите на Шампионска лига.

"В Лига Европа има отбори, които според мен не трябва да са там. Ако те са елиминирани от Шампионска лига, те трябва да се приберат вкъщи! Така че, ако Лига Европа бъде спечелена от отбор, който излезе от Шампионската лига, тогава това ще бъде безсмислено за мен", каза Моуриньо.

Арсенал е аут от Лига Европа след фамозен гол от центъра за Спортинг и драма с дузпи