Реал Сосиедад и Рома завършиха 0:0 в сблъсък, игран на стадион "Реале Арена" в осминафинален мач-реванш от Лига Европа. В първия двубой "римляните" спечелиха с 2:0 и така си осигуриха място на 1/4-финал в турнира.

"Вълците" пропуснаха страхотна възможност в 14-та минута. Футболистите на Жозе Моуриньо изпълниха по заучен начин пряк свободен удар, който за малко да се превърне в попадение. Топката достигна до Пауло Дибала, чийто изстрел рикошира в противников играч и премина опасно встрани от дясната греда.

Снимка 610603

Испанският тим организира най-добрата си атака в 30-та минута. Брайс Мендес получи пас между линията на отбраната и отправи удар, но стражът Руи Патрисио улови без проблем.

В края на първата част гол на италианският гранд бе отменен. Пауло Дибала центира от корнер, където в наказателното поле Крис Смолинг се разписа. Голът обаче не беше зачетен, тъй като защитникът е играл с ръка.

Снимка 610604

Когато играта се поднови, Реал Сосиедад демонстрира, че ще бъде по-агресивен през втората част. Брайс Мендес овладя пас на фланга, след което центрира към Александър Сьорлот, ала норвежкият таран не се възползва от шанса, отигравайки слабо топката с глава от непосредствена близост.

В 67-та минута Реал Сосиедад не успя да оползотвори най-сериозното положение в двубоя. Крилото Микел Оярсабал посрещна подаване от корнер, за да насочи коварно топката към Руи Патрисио. Вратарят спаси, а при добавката крилото нацели напречната греда.

Снимка 610602

"Ла Реал" наложи невъобразим натиск над "джалоросите" двайсет минути преди последния съдийски сигнал. Централният защитник Игор Субелдия незабелязано се вклини между бранителите на Рома и пробва с глава неуспешно да преодолее Патрисио. Дълбоко в добавеното време Карлос Фернандес си изкара червен картон, извършвайки грубо нарушение.

Реал Сосиедад - Рома 0:0 (Развой на срещата по минути)

"Вълците" имат аванс от 2:0 след първия мач