Голямата фаворитка и световна №1 Серина Уйлямс се класира за финала на откритото първенство на Франция по тенис. На полуфинала тя победи в труден двубой непоставената холандка Кики Бертенс с 7-6(7), 6-4. Серина се класира за четвърти път на финала на Ролан Гарос.

"Първият сет не беше лесен." - каза Серина на френски. " Аз трябваше да подобря играта си, защото тя играеше много добре. Много съм щастлива, че спечелих."

Бертенс беше получила контузия на левия крак в четвъртфинала срещу Башчински, но игра великолепно и поведе с 5-3 в първата част. Кики игра много добре в тай-брейка, но не успя да се справи със силните отигравания на Серина в края му.

Холандката проби отново във втория сет и се държа в мача до края му. Уйлямс спечели трета победа срещу баската, но единствената ѝ загуба беше на клей в Париж през 2014-а година. Тя се надява да изравни рекорда на Щефи Граф с 22 спечелени турнира от големия шлем, което ще направи при победа утре.

Гарбине Мугуруса е на финал

В другия полуфинал родената във Венецуела испанката Гарбинье Мугуруса отстрани палача на нашата Цветана Пиронкова - Саманта Стосър с 6-2 и 6-4.

Цвети Пиронкова се огъна пред физиката на Саманта Стосър

Българката игра прекрасно, но малко не ѝ достигна за победата

Мугуруса започна силно и поведе с 4-0 гейма. Австралийката успя да стабилизира играта си, колкото да вземе два гейма. Първият сет беше с дължина 33 минути.
Втората част беше почти като първата. Тя отново направи два пробива, но не успя да реализира първото си подаване на спечелване на мача. Грешката беше коригирана в десетия гейм след серия от три аса. Приказката за "Пепеляшката" супермен Стосър свърши.

Финалната среща в дамската надпревара на Ролан Гарос по програма трябва да се играе утре.

Днес ще бъдат определени финалистите и при мъжете.