Сърбия, отборът който печели всички големи турнири в последните години успя да се измъкне и да направи равенство с отбора на Унгария 13:13. Сърбите допуснаха цели 9 гола през първата половина на срещата. Те губеха с 3-5 след първата четвърт, с 6-9 след втората и 9-11 след третата. Възможно е точно тези два отбора да играят на финала.

Във втората среща хърватите победиха малко трудно САЩ с 7-5. Мачът вървеше гол за гол и бе решен в самия му край.

Италия и Испания направиха много оспорван мач, спечелен от адзурите се 9:8. Те изоставаха след третата част с 5-6. Дотогава иберийците поддържаха 1 два гола разлика, но накрая загубиха с 1.

Гърците за малко да допуснат изненада от аусайдера Япония, но все пак измъкнаха победата с 8:7. Елините губеха с 4-7 след трета четвърт, но се взеха в ръце и с 4 безответни гола избягнаха сензацията.

Черна гора, която е един от фаворитите за златото пестеливо победи Франция с 7-4. На полувремето резултатът бе 5-0. Черногорците са известни с това, че допускат много малко голове.

Последната среща е между Австралия и Бразилия.