Реал (Мадрид) приключи успешно 2022-ра година, след като спечели гостуването си на Валядолид с 2:0 в двубой от 15-ия кръг на Ла Лига.

Суперзвездата на отбора Карим Бензема се завърна от скорошните си контузии и изкова успеха за "Кралете" с два късни гола(83'-дузпа, 89').

Снимка 600994

Преди първия съдийски сигнал двата отбора и феновете по трибуните почетоха бразилската легенда Пеле с минута мълчание. В 10-ата  минута Жорди Масип отрази далечен шут на Асенсио и веднага след това гостите поискаха дузпа за игра с ръка на Хави Санчес пред вратата, но съдията отказа да посочи бялата точка.

Селта - Севиля 1:1 в мач от Ла Лига

Кошмарите за Севиля в Ла Лига продължават

Отборът вече няма победа от цели 75 дни

В 28-ата минута Тони Кроос опита изстрел от разстояние, който не намери целта. Хави Санчес веднага отговори с неточен удар. Секунди по-късно Асенсио се свлече в наказателното поле в очакване на дузпа, но такава не последва. Вместо това Леон стреля от малък ъгъл и принуди Тибо Куртоа да се намеси за пръв път в мача. Малко след това именно нападателят се опита да си изпроси дузпа, но Хосе Мунуера и този път беше убеден, че е имало чиста игра. Винисиус се възползва от това и пробва шут, който беше спасен от Масип.

Майорал изкова победа над Майорка за Хетафе

Наложиха се с 2:0

Натискът на Реал се засили през втората част. В 79-ата минута Бензема отправи далечен удар, който Масип изби в корнер. При изпълнението му Хави Санчес за втори път в мача игра с ръка, но този път главният съдия се консултира с ВАР и посочи бялата точка. Също така Мунуера показа директен червен картон на Леон за негова реплика към четвъртия рефер. Бензема се зае с изпълнението на дузпата и я превърна в гол.

Нападателят имаше достатъчно време да отбележи и второ попадение, като това стана в 89-ата минута след асистенция на резервата Едуардо Камавинга.