Въпреки че през миналия сезон Севиля бeше конкурент на Реал (Мадрид) за титлата в Ла Лига до самия край, този сезон изобщо не върви добре за отбора.

Севиля завърши наравно срещу Селта във Виго тази вечер, като завърши 1:1, събра 12 точки и се намира в зоната на изпадащите. Отборът вече няма победа от цели 75 дни.

Майорал изкова победа над Майорка за Хетафе

Наложиха се с 2:0

Домакините стартираха двубоя по-силно и закономерно поведоха с попадение, след като точен в 33-ата минута беше Габриел Вейга след подаване на Яго Аспас.

Севилци се добраха до точката в 54-ата минута, когато точен с глава беше Кике Салас.

Четири минути преди изтичане на редовното време Хосе Кармона получи втори жълт и съответно червен картон и остави гостите в намален състав.

Селта се намира на 16-то място с 13 точки, докато Севиля е на 18-та позиция с точка по-малко.

Кадис и Алмерия също играха тази вече и завършиха 1:1, докато Хетафе победи Майорка с 2:0.