Реал (Мадрид) спечели много трудно с 1:0 мача си с 1:0 от 33-ия кръг на испанската Примера Дивисияион. Срещата се игра на тренировъчния стадон "Алфредо ди Стефано". Серхио Рамос вкара от дузпа в 79-ата минута. През ппървото полувреме останаха съмнения за дузпа на Карвахал срещу Оливера. Гостите от Южен Мадрид изиграха много солиден мач, но сгрешиха фатално малко преди края. Така Реал вече има четири точки преднина пред Барселона пет кръга преди края и предимство в преките двубои.

Гостите от започнаха със самочувствие и до голяма степен диктуваха ритъма на мача. В деветата минута Чаби Ечейта отправи коварен удар, но Тибо Куртоа беше концентриран и изби.

В 16-ата "сините" изградиха нова хубава атака след отнета топка от Винисиус Жуниор. Марк Кукурея беше изведен прекрасно и Дани Карвахал умишлено го фаулира. Халфът на "белите" получи само жълт картон, тъй като Рафаел Варан беше наблизо.

В 23-ата Иско подаде вляво за Менди, който центрира опасно в наказателното поле, Винисиус протегна крак и насочи по земя, но вратарят Сория се прояви със страхотно спасяване. "Лос бланкос" започнаха по-често да владеят топката и да се пренасят в половината на съперника, за разлика от първите двайсетина минути. В 33-ата Рафаел Варан беше сменен принудително от Едер Милитао.

В 36-ата високата преса на Хета позволи на Реал да развие хубава контра. Капитанът Серхио Рамос се беше включил и центрира към далечната греда. Там Иско отправи акробатичен удар - вратарят Сория съумя да спаси. Първото полувреме ще се запомни и с две спорни ситуации. При първата Карвахал връхлетя необмислено в тялото на Оливейра. при другата имаше нарушение на границата на наказателното поле на гостите.

Снимка 486457

"Сините" започнаха силно и второто полувреме. Те пресираха високо и нерядко отнемаха топката. В 57-ата минута Лука Модрич шутира от 20 метра, топката рикошира и профуча опасно покрай гредата. Минута по-късно Куртоа сгреши с изнасянето на топката, но Хайме Мата стреля над гредата от около 20 метра.

В 63-ата минута Зинедин Зидан направи тройна смяна, пускайки в игра Феде Валверде, Марко Асенсио и Родриго.

В 77-ата минута дойде развръзката. "Лос меренгес" вдигнаха оборотите и се възползваха от празните пространства. Дани Карвахал беше изпуснат по десния фланг, нахлу до наказателното поле, смени посоката и беше препънат от Матиас Оливейра. Оливейра се подведе и остави крака си, за да спре своя съперник.

Капитанът Серхио Рамос се разписа, реализирайки за пореден път от бялата точка - 1:0.

До края гостите опитаха да отвърнат на удара.