Европейският и световен футболен гранд Реал (Мадрид) очаквано спечели без затруднения домакинството си на Гранада.

Срещата между двата тима от 16-ия кръг на испанската Примера дивисион на "Сантяго Бернабеу" завърши при категоричното 5:0 в полза на "галактикос".

Точни в тяхна полза бяха Роналдо, Бензема, Каземиро и Иско, разписал се на два пъти във вратата на съперника.

Роналдо се завърна днес в титулярния състав на "кралете", след като Зинедин Зидан реши да му даде почивка по време на мача срещу Севиля от турнира за Купата на краля.

Кристиано Роналдо: Синът ми слуша ужасни неща за мен

"Но вече не му пука"

Домакините бяха без контузените Бейл, Пепе, Ковачич и Васкес, както и без наказания лидер на тима Рамос, но това нямаше как да окаже негативно влияние върху крайния развой на мача.

В последните седем двубоя между двата отбора, Реал има на сметката си 7 успеха и на практика е със 100 %-ов актив в срещите със скромния тим.

Още преди да е изтекъл и половин час от мача, домакините вече водеха с категоричното 3:0, за радост на феновете си по трибуните.

Резултатът бе открит в 12-ата минута от Иско, а 8 по-късно Бензема покачи на 2:0.

Снимка 271731

Кристиано Роналдо вкара дежурното си попадение след 27 минути игра, преди Иско отново да прати топката в мрежата за 4:0 още 240 секунди по-късно.

Така още преди почивката бе ясно кой ще е крайният победител в мача, ако въобще някой се бе съмнявал в това.

Крайното 5:0 оформи Каземиро, който също добави името си в листата с голмайсторите след малко по-малко от час игра.

Кристиано Роналдо: 2016 година беше година на сбъднатите мечти

"Дано 2017 г. ми донесе повече трофеи"

Така мадридчани още нямат загуба през този сезон във всички турнири и съставът е записал на сметката си 8 победи в последните си 9 мача в Примера.

Гранада от своя страна е на 19-ото място в класирането и тимът има само една победа за целия сезон.

Снимка 271733

Реал е лидер, като разполага с 40 пункта срещу името си, а и с 45 отбелязани гола до момента в Ла Лига през сезона.

Ето и 11-те, с които започна Реал днес: Навас, Марсело, Начо, Карвахал, Варан, Модрич, Кроос, Каземиро, Иско, Роналдо, Бензема