Реал (Мадрид) победи Валенсия с 3:0 в последния мач от 29-ия кръг на Примера Дивисион. Резултатът беше постигнат след почивката след голове на Карим Бензема и Марко Асенсио. През първото полувреме беше отменен гол на Родриго от Валенсия след дълго разглеждане на видеоповторение. Така 9 кръга преди края мадридчани са с две точки след Барселона и титаничната битка за тилата ще продължи до края на шампионата.

На живо: Реал (Мадрид) - Валенсия

Реал (Мадрид) - Валенсия 3:0, голове на Бензема и Асенсио

Домакините нямат право на грешка

Домакините започнаха устремно и обсипаха с удари блестящия в този мач Яспер Силесен. "Прилепите" използваха всяка възможност за контра. Родриго удари греда в 14-ата минута, като остана впечатление, че Куртоа е докоснал топката.

В 21-ата минута Родриго беше в прегръдките на своите съотборници. Той излезе зад защитата и разстреля Куртоа. Домакините бяйа готови да бият център, но съдията, след подсказване от ВАР  реши да прекледа ситуацията и отмени попадението заради засада на Макси Родригес, който е попречил на играч на Реал да играе с топката.

Снимка 484318

Въпреки натиска на домакините резултатът остана 0:0 до почивката.

През второто полувреме стана ясно, че интригата ще бъде до първия гол. В 61-ата минута Еден Азар изведе Карим Бензема, който на скорост разстреля Силесен.

Играта на Реал се успокои. В 74-ата минута току-що влезлият Марко Асенсио се разписа след почти едногодишно отсъствие от терените.Той получи хубав пас от Менди.

Снимка 484322

В 86-ата минута Бензема показа класата си и след технично докосване отново разстреля Силесен. Подаването беше на Марко Асенсио, който обявен за "Играч на мача".

В края корейската резерва на Валенсия Кан-Ин Ле получи директен червен картон, за това че ритна няколко пъти Серхио Рамос.

Валенсия остана на осмо място с 43 точки. Битката между Барселона и Реал продължава. Каталунците са с 64 точки, а мадридчани са на две точки зад тях.