Отборът на Реал (Мадрид) записа победа с 2:0 над Валенсия в тазвечершното дерби между двата отбора. През последните години, това бе един от най-чаканите сблъсъци в Испания, но предвид мястото и на двата тима в класирането, както и формата им, зрелище липсваше.

Първото попадение падна още в осмата минута, когато Даниел Вас си отбеляза злощастен автогол. Всичко започна от Карим Бензема, който бе оставен непокрит и успя да овладее топката и да играе с гърди, изпращайки кълбото в краката на Карвахал. Той успя да залъже Хосе Гая и веднага центрира към вратата, а там Вас не успя да се намеси по най-добрия начин и прати топката в собствената си мрежа, извеждайки съперника напред в резултата - 1:0.

Снимка 392746

Източник: БГНЕС

В 83-ата минута, Бензема комбинира с Лукас, който хладнокръвно се разписа във вратата за 2:0. Реферът заподозря, че голът не е редовен и използва ВАР технологията, за да се увери. В крайна сметка, попадението бе зачетено и "белия балет" имаше какво да празнува.

Така, Реал (Мадрид) спечели три важни точки и зае петото място във временното класиране в Ла Лига с актив от 23 точки, докато Валенсия е 13-ти със 17.