Реал (Мадрид) победи с 2:0 като гост Фуенлабрада в първи мач от 1/16-финалите от турнира за Купата на Краля. И двете попадения за "белите" паднаха от дузпи, реализирани от Марко Асенсио и Лукас Васкес.

Любопитно е да се отбележи, че срещата се игра на стадион "Фернандо Торес", който е най-известният местен жител.

Снимка 320146

Наставникът на "кралския клуб" Зинедин Зидан даде почивка на почти всичките си звезди. Атаката на тима бе водена от Борха Майорал и Маркос Асенсио.

Реал (Мадрид) гостува за Купата на краля на стадион... "Фернандо Торес"!

Местните се гордеят със съгражданина си

Първото полувреме премина сравнително равностойно. "Белите" трудно изграждаха атаките си, докато домакините компенсираха разликата в класите с повече желание. В 44-ата минута Йоренте нанесе удар, вратарят Кодина изби, а топката след това срещна и гредата. В 61-ата минута Ашраф проби и беше задържат на границата на наказателното поле. Съдията веднага посочи бялата точка, а повторенията показаха, че нарушението е било извън наказателното поле. Маркос Асенсио бе точен от бялата точка.

Снимка 320144

В 80-ата минута при изпълнение на корнер, Тео Ернандес бе задържан в наказателното поле и последва нова дузпа за Реал. Този път зад топката застана Лукас Васкес, който не сбърка. Така "белите" взеха комфортна преднина преди реванша на "Бернабеу".