Реал (Мадрид) се класира за 1/8-финалита за Купата на Краля, въпреки че не успя да победа третодивизионния Фуенлабрада като домакин. Срещата на "Сантиаго Бернабеу" завърши 2:2, но след успех с 2:0 като гост "кралски клуб" продължава в следващия кръг на турнира.

Мийя даде пренина на тима от мадридското предградие в 25-ата минута. Борха Майорал (63,70) направи обрат за Реал, но в 89-ата минута Портийя вкара за крайното 2:2.

Снимка 326195

Треньорът на "белите" Зинедин Зидан заложи на много резерви и юноши. На вратата се завърна Кейлор Навас.

Гостите започнаха много настървено срещата и бяха близо до гол в 5-ата минута, когато Уго Фрайле от няколко метра не успя да уцели вратата. Три минути по-късно стражът на домакините спаси удар на Матеус.

Така се стигна до 25-ата минута, когато Мийя откри резултата. Играчът на Фуенлабрада стреля от над 25 метра, Навас не успя да се намеси добре и изби топката в гредата, която след това влетя в мрежата му.

Последваха две спорни положения в двете наказателни полета, но съдията реши да не отсъжда наказателен удар. В края на полувремето с пропуски се отличиха Дани Себайос и Борха Майорал.

Реал (Мадрид) иска да се подсили с Давид Луис

Реал (Мадрид) готви изненадващ трансфер през януари

"Белите" се насочиха към Давид Луис

Втората част започна с домакински натикс, но "белите" трудно стигаха до голови положения. Вместо това Исмаел бе близо до това да вкара второ попадение за гостите, след като Навас отрази удара му от няколко метра. В 60-ата минута Ката Диас намери напречната греда с глава.

В 62-ата минута игра се появи Гарет Бейл. Уелсецът блесна още с първото си докосване като качи топката на главата на Борха Майорал, който изравни.

Снимка 326193

Източник: Twitter

Седем минути по-късно домакините направиха пълен обрат. Бейл бе зад защитата, но топката стигна до него след рикошет. Вратарят на Фуенлабрада отрази удара му, но при добавката Борха Майорал не сбърка за 2:1.

В 89-ата минута Фуенлабрада шокира именията си съперник с изравнителен гол. Портийя бе изпуснат е стреля от десетина метра фронтално срещу вратата. Кейлор Навас спаси първия му удара, но при добавката нападателят бе точен за крайното 2:2.