Реал (Мадрид) победи Реал Сосиедад с 3:1 у дома и се изравни с лидера в Ла Лига Барселона. Двата гранда имат по 28 точки след 14 кръга.

Вилиан Жозе (2) откри резултата на "Бернабеу", но с попадения на Карим Бензема (37), Феде Валверде (47) и Лука Модрич (74).

Двубоят започна отлично за гостите от Сан Себастиан. Във 2-ата минута ерхио Рамос опита да върне топката към Тибо Куртоа, но Вилиан Жозе пресече паса и отбеляза за 0:1.

Снимка 454213

Източник: Twitter

В 14-ата минута Куртоа спаси опасен удар на Вилиан Жозе след пас на Оярсабал.

"Белите" стигнаха до изравнителен гол в 36-ата минута. Тогава Модрич центрира от пряк свободен удар, а в наказателното поле Карим Бензема с гърди засече топката във вратата.

Второто полувреме започна отлично за "лос меренгес". Модрич намери Валверде, който шутира от 22 метра. Топката рикошира в играч на гостите и влетя в мрежата за 2:1.

Снимка 454212

В 61-ата пред Йодегор се откри отлична възможност за гол. Норвежецът получи на границата на наказателното поле, но се забави при овладяването и ударът му от фронтална позиция не се получи.

Пет минути след това Бейл влезе на мястото на Родриго, а феновете на "Бернабеу" го посрещнаха с бурни освирквания.

В 74-ата Бейл напредна отдясно и центрира към далечната греда, където Бензема хитро се беше освободил и свали с глава към точката на дузпата. Топката стигна до Модрич, който вкара за 3:1.