Барселона стигна до трудна победа с 2:1 при гостуването си на Леганес. Срещата бе от 14-ия кръг на Ла Лига. Ен-Несери изведе домакините напред в резултата, но с голове на Луис Суарес и Артуро Видал през второто полувреме "каталунците" стигнаха до обрат.

С успеха тимът на Ернесто Валверде остава лидер във временното класиране с 28 точки, докато Леганес е на дъното с 6 пункта.

Домакините излязоха напред в резултата още в 12-ата минута. Тогава Ен-Несери нанесе удар пред погледа на Пике и топката се озова в мрежата - 1:0.

В 23-ата минута Суарес се озова сам срещу вратаря на Леганес, но не успя да нанесе голов удар. Малко след това уругваецът насочи топката към далечния ъгъл след центриране на Дембеле, но Куеяр се намеси добре.

Снимка 454165

Източник: Twitter

Барселона започна силно второто полувреме и в 48-ата минута Пике нацели гредата.

"Каталунците" изравниха резултата в 53-ата минута. Тогава Меси центрира от пряк свободен удар, а Суарес с глава прати топката във вратата.

Три минути след това Куеяр спаси опасен удар на Меси по земя. Тимът на Леганес беше много близо до втори гол, след като в 66-ата минута Брайтуайт беше оставен непокрит в наказателното поле, но не засече точно с глава.

Снимка 454166

В 80-ата минута се стигна до корнер, а след неговото изпълнение топката се удари в играч на Леганес и стигна до непокрития Видал, който я прати във вратата за 1:2.

В края на мача Дембеле се озова сам срещу вратаря на домакините, но не успя да го преодолее.