Реал (Мадрид) загуби от Реал Сосиедад с 3:4 у дома и отпадна от Купата на Краля. Баските играха от самото начало за победа и поведоха с 4:1 в средата на второто полувреме. Мадридчани упражниха страхотен натиск в края и за малко не докараха нещата до продължения.

Мачът започна с атаки към двете врати. Гостите използваха натиска на домакините и правеха убийствени контри. Играчите на Реал (Мадрид) създадоха няколко положения, но Ремиро на вратата на Сосиедад беше на изключително ниво.

В 22-та минута "беглецът от Сантяго Бернабеу" Мартин Йодегард откри за гостите. Александър Исак стреля силно извън наказателното поле, Арбелоа спаси, но изпрати топката право напред. Йодегард шутира по земя и топката, преминавайки през краката на вратаря опъна мрежата зад него.

До края на първото полувреме положенията пред двете врати се редуваха. Гостите някак се измъкваха, а пред другата врата Исак правеше пропуск след пропуск.

Снимка 465500

В 49-ата минута Александър Исак вкара топката във вратата на Реал след отличен пас на Йодегард. Радостта на гостите трая кратко, защото шведът беше в очевидна засада и попадението беше отменено след ВАР.

Само 4 минути по-късно Исак вкара зрелищно попадение от въздуха. Шведът засече топката в малкото поле след центриране отляво. Андер Баренетчеа успя да слезе до аутлинията и да подаде.

В 57-ата минута Александър Исак отново беше в прегръдките на своите съотборници. Топката достигна до него отдясно в наказателното поле. Шведът заби страхотна тупалка под гредата на Ареола в близкия ъгъл. Андони Горосабел опита да подаде, но след рикошет топката отиде в голмайстора.

Само две минути по-късно Марсело върна едно попадение. Той получи топката сам в наказателното поле отляво и стреля много силно по земя в близкия ъгъл. Ремиро този път не можа да реагира адекватно.

Снимка 465502

Домакините продължиха с непрестанните си атаки и бяха близо до ново попадение. Но бяха наказани в 69-ата минута. Александър Исак даде страхотен пас отляво на Микел Мерино, който непокрит фронтално вкара четвъртия гол във вратата на Ареола.

В 79-ата минута Винисиус си мислеше, че е намалил на 2:4 с удар с глава. Бразилецът заби топката в земята и Ремиро успя само да я удари навътре. Феновете се изнервиха много, защото съдията забави биенето на център. Накрая се оказа, че попадението е отменено и резултатът остана 1:4.

В 81-ата минута Винисиус слезе до аутлинията и подаде на Родриго, който на празна врата вкара втория гол за Реал (Мадрид). И това попадение беше много дълго време разглеждано с ВАР. Този път голът беше признат.

Последва страхотен натиск на домакините. Гостите се бранеха геройски. И в 93-ат минута Начо вкара трети гол  с глава, след като вратарят и защитниците спасяваха геройски, но не можаха да изчистят.

В 95-ата минута Горасабел спря атака на домакините и получи втори жълт картон. Последваха няколко изсипани топки, но до изравняване не се стигна.

Така Реал (Мадрид) приключи с участието си в Купата на Краля. Какво ли ще стане с Барселона?

Снимка 465498

Реал (Мадрид): 1. Алфонс Ареола, 6. Начо Фернандес, 3. Едер Милитао, 4. Серхио Рамос, 12.Марсело, 16.Хамес Родригес, 15.Федерико Валверде, 8. Тони Кроос, 21.Брахим Диас, 9. Карим Бензема, 25. Винисиус Жуниор

Реал Сосиедад: 1. Алекс Ремиро. 20.Начо Монреал, 24.Робин льо Норман, 6. Артис Елустондо, 18.Андони Горосабел, 5. Игор Субелдиа, 10.Микел Ойарзабал, 8. Микел Мерино, 21.Мартин Йодегард, 11.Аднан Янузай.