Реал (Мадрид), който започна сезона в Примера дивисион ударно, загуби първи точки в шампионата на Испания, както и лидерската си позиция. Това стана факт, след като селекцията на Хулен Лопетеги стигна само до равенство 1:1 при визитата си на Атлетик (Билбао).

С точката "кралете" имат 10 в актива си след 4 кръга, с две по-малко от лидера Барселона, който днес обърна Реал Сосиедад с 2:1 на "Аноета".

Столичани до голяма степен владееха играта, контролираха темпото, но срещнаха сериозен отпор от баските, които поведоха в резултата в 12-ата минута.

Сусаета бе намерен отдясно в наказателното поле, последният пусна към Уилямс, който в опита си да прати топката в мрежата я даде на Муняин, за да може той на сантиметри от вратата да опъне мрежата - 1:0!

Снимка 378538

До края на първата част гостите опитаха да възстановят паритета, но не успяха, макар че имаха някои добри възможности. Все пак това се случи в средата на второто полувреме!

Тони Кроос намери Гарет Бейл на десния фланг, уелсецът центриране перфектно топката пред вратарското поле към Иско, който с глава изравни - 1:1!

Реал тръгна още по-смело в предни позиции, докато с поведението си домакините показаха, че са доволни от точката.

В последните минути играта доста се понакъса, като бяха раздадени и доста картони, но така или иначе резултатът не бе променен.

Атлетик (Билбао) - Реал (Мадрид) 1:1

1:0 Муняин 12'