Старши треньорът на Реал (Мадрид) Карло Анчелоти остана изключително доволен от победата с 3:2 като гост срещу Наполи в груповата фаза на Шампионската лига.

"Представихме се доста добре, особено през първото полувреме. След техния гол отново бяхме на необходимото ниво и създадохме доста голови положения. Двубоят се промени след дузпата и високата преса за Наполи. Справихме се с това в продължение на 10-15 минути и веднага след това си върнахме контрола върху срещата, като отново отбелязахме в самия край на мача. Успехът ни през първата част беше заради позициите на Белингам, Валверде и Родриго в нашата схема. Това създаде много проблеми между линиите на противника. Резултатът е закономерен, очаквах Наполи отново да покаже класа. Те имат изключително опасни футболисти", коментира италианският специалист пред медиите.

Анчелоти Похвали Джуд Белингам, който реализира втория гол в полза на "белите".

"Изненадан съм от играта му, той е само на 20 години, а се представя като 30-годишен. Показва характер, държи се сякаш има толкова много опит. Това не е типично за футболист на само 20 години. Класата му е голяма, притежава физическа сила и страхотни умения. Не само аз съм изненадан от това. Двамата с Винисиус създадоха доста опасности за Наполи, определено се отличиха с много шансове, които сами си изработиха" каза още Карло Анчелоти.

Реал Мадрид има 6 точки след 2 изиграни двубоя в груповата фаза от Шампионската лига. На 24 октомври "белите" ще гостуват на Брага в третия си мач от най-силния клубен турнир в света.