Карло Анчелоти напусна Реал Мадрид преди 5 месеца, но Винисиус Жуниор продължава да работи с него в националния отбор на Бразилия. Футболистът призна, че любимият му треньор е бил и продължава да бъде настоящият му селекционер.
Винисиус отново похвали италианския специалист и го определи като треньора, който му е дал пълно доверие и под чието ръководство е показал най-добрия футбол в кариерата си:
"Той е най-добрият, когото някога съм имал, треньорът, който ми даде най-много увереност, този, с когото винаги съм играл най-добре. Сега той е тук, работим отново, в националния отбор, и след три изиграни мача с него успях да отбележа два гола и да направя една асистенция", заяви звездата на Бразилия.
"Трябва да се подготвим възможно най-бързо, защото нямаме много време. Искаме да продължим така, за да направим отлично Световно първенство, но е важно да се защитаваме добре и да пресираме, за да печелим мачовете", продължи Винисиус и похвали Каземиро, бившия си съотборник от Реал Мадрид, който се завърна в националния отбор под ръководството на Анчелоти.
"Най-добрият ни мач винаги трябва да бъде следващият, защото растем", допълни Винисиус.
Бразилия ще се изправи срещу Япония в Токио след четири дни, във втория подготвителен мач за Световното първенство през 2026 г.