"Спечелихме най-важното състезание на света", каза наставникът на Реал Мадрид Карло Анчелоти.

"Белият балет" спечели десетата си титла в Европа, след като победиха Атлетико Мадрид с 4:1 в драматичен финал в Лисабон.

"Много съм доволен, защото успяхме да го направим за Реал Мадрид и това е много важно. Всички ние, които работихме здраво през целия сезон сме много горди от постижението си. Аз лично съм много щастлив. Феновете на Мадрид са невероятно щастливи и това ни зарежда. Най-трудното в мача беше да отбележим изравнителния гол. Нямахме пространство, Атлетико се защитаваха чудесно, но ние опитвахме всички възможни начини до края и в крайна сметка успяхме.

Това изцяло промени мача. Голът ни даде сили и след това искахме победата още повече. Аз съм щастливец и не само за този мач. В крайна сметка съм щастлив човек. Това е футболът - понякога нямаш късмет, понякога имаш. На полувремето има казах, че трябва да сме по-бързи и да вярваме повече в офанзивните си качества. Казах на играчите същото и след края на 90-те минути, да атакуват, защото така им създаваме проблеми. Още на първия ми ден на "Сантяго Бернабеу" бях в музея на славата на клуба и казах на президента, че има една липсваща купа и ние трябва да я спечелим този сезон. Успяхме да го направим. Усетих голямо доверие от целия клуб към мен. Спечелихме най-важното състезание на света. Т

ози сезон беше дълъг и след полуфинала с Байерн резултатите ни не бяха така добри, но искам да поздравя играчите си, защото бяха фантастични през цялата година. Преди мача говорих със Симеоне, поздравих го за шампионската титла в Ла Лига, казах му същото и след мача. Трябва да уважаваш отборите, които не са спечелили, но са се борили до край. Но мисля, че ние заслужавахме да спечелим", каза Анчелоти.