Чехия стана първият отбор класирал се за полуфинал в хокейния турнир на Олимпиадата в ПьонгЧанг. Средноевропейският отбор отстрани САЩ след изпълнение на наказателни удари, след като редовното време и продължението завършиха наравно 2-2.

САЩ разгроми Словакия в хокея на лед

Американците ще играят на четвъртфинал с Чехия

Райън Донато откри за американците в седмата минута. Малко преди края на първата третина Ян Колар получи пас от Ян Ковар и изравни.

В средата на втората част Томас Кундратек изведе Чехия напред. Джим Слейтър изравни след малко повече от две минути. Тогава хокеистите от САЩ бяха с човек по-малко на леда.

До края на редовното време, както и в добавените 10 минути голове не паднах и се наложи да бъдат изпълнявани наказателни удари. Петр Кукал вкара втория за Чехия, докато американците направиха пет пропуска. Вратарят Павел Француж показа завидно хладнокръвие и лягаше в подходящия момент, не оставяйки шанс на американците.

В полуфинала в петък Чехия ще играе най-вероятно срещу Русия. Руснаците по-късно днес се очаква да победят лесно Норвегия.