Този път важните събития дойдоха в средата на седмицата.
В България безусловно бе предаването на властта в ЦСКА от ръцете на Васил Божков в тези на Прамод Митал. На официалната пресконференция обаче бяха техните десни ръце - Стефан Орманджиев и Александър Томов. След кратки любезности политикът показа своето дар слово. От цялата работа се разбра, че вече и ЦСКА има своя Тодор Батков.
В самото начало "синият" надзорник се водеше само адвокат на Чорни. Не взимаше никакво отношение по политиката на Левски. Сега темпераментният Батков е известен с култовото отношение към Марк Райли и лигата която той посочи къде трябва да играе ЦСКА. От своя страна Александър Томов, години преди да има хабер, че ще влезе в "червеното" ръководство, играеше футбол в срещи между политици и журналисти. Ходеше по мачове.
При това на ЦСКА. На пресконференцията припомни, че е подхвърлял топките край тъч линията на четвъртфинала за европейско първенство на 6 април 1968 между България и Италия завършил 3:2. И няма причини да не му вярваме. Ясно е, че в ЦСКА влиза футболен човек който си е привърженик на "червените".
Но нека дойде реално футболно време - тоест пролетния полусезон - за да се види как точно ще се управлява тима от Борисовата градина. Батков вече доказа, че може да се хвърля в огъня за Левски. Дори понякога да не са си стиковали приказките с Наско Сираков.
Сега остава да видим дали Александър Томов ще остане в сянката на адашите си по имена - писателя и някогашния славен борец. Интересно е да се види в задочната битка на говорителите във вечното дерби дали ще имаме "червен" Тодор Батков или "син" Александър Томов.
А след абдикирането на Стефан Орманджиев все още не се знае кой ще заеме поста на "червения" Наско Сираков. През годините се оказа, че точно този пост бе доста ветровит и неудобен на "Армията". Дано леката ръка и рационалния разум на Стратега Димитър Пенев уцели подходящия човек. Трябва също така да се разбере дали Сашо Томов е успял да обясни на Митал,че ЦСКА не е нито Баник (Острава), още по-малко Оцелул (Галац) или някакъв македонски тим, който индиецът искал да закупи.
Другата новина през седмицата всъщност не е новина, а нещо очаквано. Божидар Митрев е най-спряганото име напоследък от Левски. Може определено да се каже, че момчето спаси Левски от по-голяма загуба на "Стамфорд Бридж". Изби невероятен шут под напречната греда и един близо до десния дирек. Ясно е, че с тези си изяви не може да бъде наречен нито Лев Яшин, нито Гордън Бенкс. Но поне пази без комплекси.
И понеже никой не е пророк в собствения си клуб и в собствената си страна трябва да се види дали това талантливо момче ще може да я кара в Левски само на талант и без връзки.
Групите на Шампионската лига за сетен път показаха, че от година на година стават излишни.
Но заради много налети пари от Г 14 ще трябва да се поддържа този модел вместо да се върне старата система с директни елиминирания. След нарицателните през годините мачове Леверкузен - Монако, Манчестър Юнайтед - Байерн до тях се наредиха Порто - Арсенал, а защо не и спецът по договаряния Милан - този път с Лил.
unsworth
на 11.12.2006 в 11:20:54 #9аре стига оплаквания. Хем искате да четете нещо, хем после хулите. В средата на декември в българския футбол няма новини, а има коментари. Казаното в края на краищата е вярно, друг е въпросът, че формата наистина е абсурдна. що се отнася до уредени мачове в европа - много ясно, че не сме го измислили ние. Спонсор на Барса е спортингбет, познайте кой беше мачът, който донесе най-много приходи на букмейкърите миналата седмица?!.. Леванте - Барса. Беше лесен въпрос...
A*C*M
на 11.12.2006 в 11:19:14 #8Изречение в стил др.Савов ЦСКА има нов собственик,озоновата дупка се разширява,предстои нашествие от скакалци,а температурите ще се повишат през идната седмица. Ей,аман от дебилни журналя в тая държава!
LOGO
на 11.12.2006 в 11:17:13 #7Александър Томов кани Тодор Батков на купон по случай титлата на ЦСКА
LOGO
на 11.12.2006 в 11:16:16 #6Михаил Савов
1986
на 11.12.2006 в 11:02:34 #5Заболя ме главата от тия "прескоци" на теми
, чудя се защо не писа и за отменения полет на Бекенбауер и това колко пъти ходил до тоалетната "Дийп Фриц" срещу Крамник 
CSKA_FOREVER
на 11.12.2006 в 11:00:47 #4Ми статията цели да каже, че в българския футбол било то и на клубно ниво няма да се случи нищо ново...колкото и да се дърляме тука нещата пак ще се решават в скъпите офиси било то на адвокати или политици!За мене този бизнесмен, който така и не чух да каже нещо по въпроса за ЦСКА е поредния перач на малко валута, на която няма как да докаже произхода....Кофти ми е за футбола тука, но нещата в момента стоят така и са прави хората, че тука НИКОГА няма да дойдат да играят стойностни футболисти било то и на старини...И по света има корупция в спорта(футбола), но тука тя е с нечувани и невиждани никъде размери, което е жалкото!
UnDo
на 11.12.2006 в 10:47:28 #3ALEX_D_GREAT
на 11.12.2006 в 10:46:09 #2какъв е смисъла на статията ?
ШЛ, Батков , Томов , ЦСКА , Митрев или мъглата в София !
еЙЙЙ -= аман от некадърни драскачи !
Morqk
на 11.12.2006 в 10:43:41 #1Съгласен съм, че стария формат на лигата е много по-успешен, много по справедлив. Този е направен за пари, за комерсиализация, за изолиране на бедните с въвеждане на безумни коефициенти и глупости...Левски са истински герои, че успяха да влязат там, че било с късмет, без късмет, това няма да се помни, ще се помни, че са влезли, но това изобщо не може да се доближи до успехите на ЦСКА при стария формат на лигата. Левски се радва, че се е наредил сред най-добрите 32 отбора от Европа(последен от тях), а ЦСКА е бил четвърти...