Славия победи Левски като гост с 2:1 на старта на efbet Лига. "Белите" успяха да осъществят пълен обрат и заслужено се поздравиха с трите точки пред масирано присъствие на "сини" фенове.
Марин Петков изведе "сините" напред в резултата в 16-ата минута. Само 6 по-късно Емил Виячки върна равенството. В 68-ата минута влезлият от пейката Калоян Кръстев направи обрата пълен. Така Славия спечели 5 от последните си 6 мача с Левски.
ТОПСПОРТ проследи мача на живо:
Най-старото столично дерби започна много динамично. Още в 6-ата минута Радослав Кирилов навлезе в наказателното поле на "сините" и отправи удар, но 16-годишният страж на Левски внимаваше и изби.
Левски отвърна с добра атака, завършила с блокиран удар на Борислав Цонев. Натискът на Славия обаче продължи и в 13-ата минута гостите удариха греда. Макрилос шутира без подготовка към вратата на Андреев, но топката срешна страничния стълб.
В 16-ата минута Левски поведе с гол на младока Марин Петков. Борислав Цонев шутира и бранител на Славия блокира опита му, но топката се озова в краката на Петков, който с помощта на горната греда откри.
Само шест минути бяха необходими на Славия, за да възстанови равенството. Емил Виячки засече добро центриране от фаул и с лекота прониза младия Андреев. Ситуацията бе разгледана с ВАР заради съмнения за засада, но видеосистемата потвърди, че голът е редовен.
Малко преди края на първата част Ради Цонев се строполи на земята. След намесата на медицинския екип играчът показа, че няма как да продължи срещата и бе принудително заменен от Мартин Петков.
Втората част стартира с голяма възможност за "белите". Георги Вълчев засече центриране от корнер и стреля опасно, но Симеон Славчев бе застанал на голлинията и успя да изчисти в последния момент.
Източник: LAP.bg
В 55-ата минута Левски получи добър шанс да стреля от пряк свободен удар от обещаваща позиция, но ударът на Борислав Цонев прелетя над вратата.
Златомир Загорчич хвърли в сблъсъка Калоян Кръстев, който миг след появата си овладя страхотен извеждащ пас и след добър индивидуален рейд остана сам срещу вратаря и за пореден път наказа "сините".
До края имаше много нерви, но футболните достойнства липсваха.
Източник: LAP.bg

FC_BARAJ_1914
на 25.07.2021 в 13:06:16 #54Делиорманския дупедавец Педерло отново става за смях във форума. ..
edin_chovek
на 25.07.2021 в 09:02:54 #53Мик Джагър
на 25.07.2021 в 08:19:18 #52Педерло, аз те посрещам най-учтиво, а ти пак се държиш като долнопробно изпедерастено подуянско животно
За да видиш, че съм човек ще ти споделя една хубава новина. Докато ти си правил шпагати и си се търкалял из апартамента на Жоро дантелата, Наско и щабът се борят да върнат твоя любичеца капитанката Горанов
Мик Джагър
на 25.07.2021 в 07:50:42 #51Педерло
Стари педере, тази семенна течност, с която целия си омазан от агент Николай ли е или от чичо Венци
Мик Джагър
на 25.07.2021 в 07:47:28 #50Вчера виждам, че хубав мач се е получил
трябва търпение и нещата ще се получат. Живко и той ще се понаучи и след 7-8 години ще може да имате отбор в първата шестица. Говеда, търпение му е майката
FC_BARAJ_1914
на 25.07.2021 в 07:44:24 #49Цирк Подуянски вече отвори врати. Приятни забавления на всички.
QWERTY
на 25.07.2021 в 04:46:50 #48Канар съм и ненавиждам говедата. Преди години си мислех че надали някога тях ще ги сподели нашата участ, за времената на Селския при Ботев става въпрос… надявах се да им се случи. Пък да ги сподели само за един-два сезона дори. Отбора им да бъде пълен с юношки и мачкан от всички наляво и надясно, у дома и навън. При нас тогава положението се беше мнооого по-зле отколкото принтях сега. ОБАЧЕ, тези времена каляват. Служат за чистилище, след тях победите са по-сладки и обичта по-истинска. Ние бяхме разглезени след брокерите. Говеда, насладете се на малките, очевидно е че се стараят и ги боли. Някои от тях може и футболисти да станат и да ви радват в по-добри времена.
kanchu
на 25.07.2021 в 02:18:05 #47Верно е синя тишина. Вместо да се напият и да крякат как 5 от 6 мача на Славия, не са като 6 от 6 на Стойчо, те мълчат като пребозало с бели човечета теле...
edin_chovek
на 25.07.2021 в 00:36:11 #46Венци обича да си ги ш.иба гувядата
Там със Сини Шампиони той и Урсула ги разклатиха мощно
Жоро Петков вика е аз автогол ли да си вкарам
metalkris6
на 24.07.2021 в 23:43:55 #45https://youtu.be/wdE04ndMgN0 Спартааакккк
kanchu
на 24.07.2021 в 23:43:02 #44Никой не обича неудачниците, а когато са нагли, злобни и с претенции, вместо съчувствие предизвикват неприязън....
orindg_prips
на 24.07.2021 в 23:36:10 #43Нормално е славистите да мразят Левски, за покойната чорба или добро или нищо!
kanchu
на 24.07.2021 в 23:16:55 #42Говедата пак паднали от Славия! Той Стойчо толкова бой не им е хвърлял. Телефона ми целия пълен със съобщения от слависти. По някаква причина ( каква ли) много мразят подуенци. Венци Стефанов ще сгъне едно теле у търбуха днес...
metalkris6
на 24.07.2021 в 23:13:56 #41bobi_raf
на 24.07.2021 в 23:00:25 #40edin_chovek
на 24.07.2021 в 22:53:04 #39Джабър , прав си . Нещата се случват само в София , Пловдив и Варна. И малко Бургас и Стара Загора
Работя във фирма за цигари , доста известна British Amеrican tobacco , като стокова наличност има папироси за 1милиард и нещо , обаче за велика Монтана се пращат по 20 кутии
metalkris6
на 24.07.2021 в 22:48:31 #38SEMPER FIDELIS
roman-23-stoyanov
на 24.07.2021 в 22:35:21 #37Подуенски шафрантиииии!!!
utd20
на 24.07.2021 в 22:21:48 #36Aлкашииииии !!!
edin_chovek
на 24.07.2021 в 22:01:33 #35Гнусислав Русев: Това е лефски , това е магията Да нема след третия кръг Клити Папазоф да поседне кат Стойкас на земята