Левски записа четвърти пореден мач без победа в еfbet Лига. В среща от 17-ия кръг "сините" завършиха наравно 1:1 с отбора на Ботев (Пловдив) на стадион "Георги Аспарухов". Домакините поведоха с гол на Цунами в 18-ата минута, но след почивката Антоан Бароан възстанови равенството. В средата на второто полувреме пък главния съдия Никола Попов отсъди дузпа за "канарчетата", която впоследствие отмени след преглед със системата ВАР.
Началото на срещата бе нервно като играчи и от двата отбора набързо си заслужиха жълти картони. В 8-ата минута Хосе Кордоба получи официално предупреждение за груба игра срещу Джеймс Ето"о, а четири по-късно Антонио Перейра бе санкциониран за нарушение срещу Жереми Петрис.
Така се стигна до 18-ата минута, когато "сините" поведоха в резултата. Цунами засече центриране на Марин Петков от ъглов удар и с удар с глава не остави шансове на Хидайет Ханкич.
Източник: startphoto.bg
В края на първата част домакините имаха претенции за дузпа, след като Роналдо отне топката от Джеймс Ето"о, нахлу в наказатлното поле на Ботев и след съприкосновение с Петър Чернев падна на тревата, но главния съдия Никола Попов не уважи неговите претенции. До края на първата част други интересни ситуации нямаше и Левски се оттегли на почивка с аванс в резултата.
През второто полувреме гостите повишиха оборотите и 120 секунди след подновяването на играта Ивелин Попов пусна пас в коридор към Акере, който от своя страна се опита да намери Бароан в непосредствена близост пред врата на Левски, но подаването му не се получи.
Така се стигна до 53-ата минута, когато Антоан Бароан отбеляза гол за Ботев, който първоначално бе отменен заради засада. Ивелин Попов центрира в наказателното поле на Левски, където Бароан с техничен удар изпрати топката в мрежата на "сините", но страничния съдия маркира засада на нападателя. След преглед със системата ВАР, главният съдия Никола Попов призна попадението на французина за редовно.
Източник: startphoto.bg
В 64-ата минута ВАР отмени дузпа за Ботев. Патрик-Габриел Галчев фаулира Янис Карабельов в наказателното поле и Никола Попов посочи бялата точка. След преглед със системата за видео повторение главният съдия отмени първоначалното си решение.
До края на мача и двата отбора имаха шансове за нов гол, като Пламен Андреев спаси удари на Ивелин Попов и Бароан, а пък гредата помогна на "канарчетата" след шут на Рикардиньо в 78-ата минута. В даденото от съдията 9-минутно продължение опасен удар на Илиян Стефанов премина встрани от вратата на Ботев.
Така Левски продължава да няма победа от 22 октомври, когато "сините" надделяха с 1:0 над Черно море на "Герена". Така те заемат шестата позция с актив от 28 точки.
От своя страна Ботев пък вече четири мача не познава вкуса на поражението, като в тях "канарчетата" записаха две равенства и две победи.

abc-xyz
на 12.11.2023 в 18:20:46 #27Кос, то затова си левскар, по сърце, а не от разбиране на играта.
Туй ще трябва да си го преведеш на немски. Опитах да ти го резюмирам на български, ама се оказа трудно.
https://www.theifab.com/laws/latest/video-assistant-referee-var-protocol/#principles
Esox
на 12.11.2023 в 18:20:31 #26“Лично аз имам две пишлемета и ако това се случи,ше ги обеся на полюлея ” Косър не дърпай гявола за опашката. Нито ти, нито 123, нито аз ще направим нещо. Ще се сгънеш на 4 и ще угаснеш. Познавам един тук, не ми е близък, но в компанията на мой приятел. Дъщеря му стана лесбийка. Тоз се сви и изчезна, спря връзки с всички които го познаваха. ----- За кого говориш, Трион? И аз познавам тук едни хора, ама не знам за тях ли иде реч? Всъщнос две семейства с подобе "проблем" знам...
abc-xyz
на 12.11.2023 в 18:16:40 #25Ето ти още един линк за това видео https://youtu.be/yVNo0Lzf-Vc?si=RoJOYRkRk1i-ZN0j
abc-xyz
на 12.11.2023 в 18:13:19 #241914_kkkk_1914 на 12.11.2023 в 19:55:36 #109 Перфект,това не е ли детенцето със средния пръст от профилната снимка на Хер Щайнер? ===== Вярно че доста си приличат.
abc-xyz
на 12.11.2023 в 18:11:52 #231914_kkkk_1914 на 12.11.2023 в 19:59:17 #112 А в какви ситуации викат съдията до монитора? Когато и ВАР не е убеден в решението на съдията ли? ======== Не се прай на разсеяно, неразбрал левскар! Според правомощията на ВАР съдията може да бъде викан да си преразгледа решението, само когато е допуснал очевидна грешка. Такава очевидна грешка може да се види само с тъмно сини очила. Затова и извикаха съдията.
abc-xyz
на 12.11.2023 в 17:52:44 #22За дузпата: ВАР може да се намесва само, ако има ОЧЕВИДНА СЪДИЙСКА ГРЕШКА. Щом спорим, значи няма очевидна съдийска грешка и решението само трябваше да бъде потвърдено, а не да се вика съдията на монитора да бъде убеден, че е сбъркал.
abc-xyz
на 12.11.2023 в 17:47:51 #21Трионо, Това е решението за всички родители. Пропаганда срещу пропагандата. https://youtu.be/hhHB6YClb5s?si=x-vkb7LSSnJMZivS
papagalex
на 12.11.2023 в 17:14:53 #20Седи ся до 4 през нощта да убедиш някой,че няма дузпа
papagalex
на 12.11.2023 в 17:04:42 #19Умерен,не ти отива си плазмодий
УмеренЦСКА
на 12.11.2023 в 17:03:02 #18...Споделих, че според мен май НЯМАШЕ дузпа...
papagalex
на 12.11.2023 в 17:01:16 #17Костакурта,хем си тъп хем си кьорав, таласъм
УмеренЦСКА
на 12.11.2023 в 16:47:20 #16...Видях записа от положението на отменената дузпа. Не всичко се вижда недвусмислено, но май наистина имаше основание да не се отсъди дузпа...
gipsykings
на 12.11.2023 в 16:02:09 #15Бичкия
. Язък че им гепихме на гуведата Марк-Емилио Папазов. Щяха да са егати тандема
gipsykings
на 12.11.2023 в 16:00:12 #14Може.
papagalex
на 12.11.2023 в 15:59:40 #13Ай сиктир е майна,е за тва ги мразим до дъно говедата
:
papagalex
на 12.11.2023 в 15:58:31 #12Сега като се замисля,няма как ВАР да реши 2 пъти срещу Левски и за тва викнаха главния си измият ръцете с него
gipsykings
на 12.11.2023 в 15:55:15 #11Е то я има тука дузата, виж я - Патрик-Габриел го мина с косачката
Между другото що за родител си кръщава детето Патрик-Габриел? Прилича на изтеглено на случаен принцип
VLAD
на 12.11.2023 в 15:54:46 #10Кучев консумира специални гъби за да пророкува прогнозите си. Тях допинг контрол не ги лови. Като Делфийския оракул е.
papagalex
на 12.11.2023 в 15:52:31 #9Признавам че говедата бяха по- добри през по-голямата част от мача,което е напълно нормално и никой не е очаквал друго.Ама защо отмениха дузпата,какво видяха което аз не видях
VLAD
на 12.11.2023 в 15:50:35 #8И аз не го гледах, но по подразбиране дузпата е неправилно отменена.