Етър и Пирин завършиха наравно 2:2 в интригуващ сблъсък от efbet лига. Изпадналият тим от елита предвкусваше трите точки, ала Юго Комано им отне победата с чудесен гол в 92-та минута.

С днешното равенство Етър заема последното място в класирането с 16 точки, докато благоевградчани са на 14-та позиция с 31 пункта.

Снимка 665479

Източник: startphoto.bg

Двубоят започна по мечтан начин за домакините, тъй като oткриха резултата едва в 4-та минута, след като оргинизираха първата си опасна атака, при която Иван Тасев проби отдясно, центрира в наказателното поле на "болярите", където Принц Серигне Файе си отбеляза автогол.

Гостите обаче можеха бързо да възстаняват паритета. В 12-та минута централният нападател Иван Василев напредна по десния фланг, комибнира с Йоахим Гонзалес, който от точката на дузпата разтресе напречната греда на вратата на Максим Ковальов.

Снимка 665452

Пирин пропусна нелош шанс да удвои аванса си. В 23-та минута най-класният играч в редиците на благоевградчани Иван Тасев отправи корав изстрел, спасен от стража Кристиян Секулич.

Съставът на Светослав Петров се опитваше да отбележи изравнително попадение и отново бе близо да го стори . В 36-та минута полузащитникът Йоахим Гонзалес реши да стреля от сериозна дистанция, но Максим Ковальов изби топката.

Болярите стартираха силно втората част и гредата за сетен път ги лиши от попадение. Дидис Пита се измъкна от опеката на защитниците, взаимодейства с Шахредин Букхолда, а той с мощен удар нацели топката в напречната греда на Максим Ковальов. Последва отиграване с глава от Иван Василев, което украинският страж отново спаси с едната си ръка.

Снимка 665451

Усилията на "виолетовите" най-накрая се увенчаха с успех. В 61-та минута нападателят Иван Василев се оказа най-съобразителен в наказателното поле, засичайки центриране отляво на свой съотборник за 1:1.

Футболистите в лилаво осъществиха впечатляващ обрат в рамките на две минути. Отново чрез устрем от левия фланг Етър реализира втори гол дело на Йоаким Гонзалес, чийто удар се оказа неспасяем за Максим Ковальов.

Въпреки че не изглеждаше Пирин да се добере до втори гол, това се случи дълбоко в добавеното време на двубоя. Нападателят Юго Комано с фамозно изпълнение разпъна мрежата на Кристиян Секулич.

Пирин - Етър 2:2 (Развой на срещата по минути)

Двубоят е днес от 15:15 часа