Турнир: efbet Лига Стадион: "Христо Ботев", гр. Благоевград Зрители:
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

90+2′

ГООООООООООООООООЛ ЗА ПИРИН! Каква драма! Въпреки че не изглеждаше Пирин да се добере до втори гол, това се случи дълбоко в добавеното време на двубоя. Нападателят Юго Комано с фамозно изпълнение разпъна мрежата на Кристиян Секулич.

85′

Иван Василев е заменен от Луис Кордова.

80′

Владеене на топката: Пирин: 36%, Етър: 64%

67′

Жълт картон за Георги Върбанов.

64′

ГООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООЛ ЗА ЕТЪР! Футболистите в лилаво осъществиха впечатляващ обрат в рамките на две минути. Отново чрез устрем от левия фланг Етър реализира втори гол дело на Йоаким Гонзалес, чийто удар се оказа неспасяем за Максим Ковальов.

61′

ГОООООООООООООООООООООООООЛ ЗА ЕТЪР! Усилията на "виолетовите" най-накрая се увенчаха с успех. Нападателят Иван Василев се оказа най-съобразителен в наказателното поле, засичайки центриране отляво на свой съотборник.

60′

Владеене на топката: Пирин: 30%, Етър: 70%.

50′

Втора греда за Етър! Болярите стартираха силно втората част и гредата за сетен път ги лиши от попадение. Дидис Пита се измъкна от опеката на защитниците, взаимодейства с Шахредин Букхолда, а той с мощен удар нацели топката в напречната греда на Максим Ковальов. Последва отиграване с глава от Иван Василев, което украинският страж отново спаси с едната си ръка.

46′

Айуб Улам e заменен от Евгени Георгиев.

46′

Шахредин Букхолда влиза на мястото на Радослав Найденов.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+1′

ПОЛУВРЕМЕ!

36′

Възможност за Етър! Съставът на Светослав Петров се опитва да отбележи изравнително попадение. Полузащитникът Йоахим Гонзалес реши да стреля от сериозна дистанция, но Максим Ковальов изби топката.

Снимка 665453

Източник: startphoto.bg

31′

Емануел Тибоуе си изкара жълт картон.

23′

Шанс за Пирин! Най-класният играч в редиците на благоевградчани Иван Тасев отправи корав изстрел, спасен от стража Кристиян Секулич.

12′

Греда за Етър! Гостите можеха бързо да възстаняват паритета. Централният нападател Иван Василев напредна по десния фланг, комибнира с Йоахим Гонзалес, който от точката на дузпата разтресе напречната греда на вратата на Максим Ковальов.

9′

Жълт картон за Моду Диане.

4′

ГОООООООООООООООООООООООООООООООЛ ЗА ПИРИН! Домакините oткриват резултата, след като оргинизираха първата си опасна атака, при която Иван Тасев проби отдясно, центрира в наказателното поле на "болярите", където Принц Серигне Файе си отбеляза автогол.

1′

10. Аймен Суда

Пирин (Благоевград) приема изпадналия Етър (Велико Търново) в първи двубой от третия кръг на групата, която се бори за своето оцеляване в efbet Лига. Срещата на стадион "Христо Ботев" в югозападния град стартира в 15:15 часа.

Пирин се намира в неособено добро положение, след като допусна две поредни загуби в плейофите. "Орлетата" отстъпиха на Берое с 0:2 в миналия кръг, като бяха тотално надиграни от съперника. Преди това тимът загуби от Ботев (Враца) с 1:2 на собствен терен. Така Пирин допусна толкова поражения, колкото в първите десет кръга през пролетта и има 30 точки на 13-ото място в класирането.

Пирин реализира най-малко попадения с глава

"Орлетата" имат едва един гол, вкаран по такъв начин

Сега, за благоевградчани предстои мач с единствения тим, който победи на два пъти през редовния сезон, а нов успех е задължителен, за да може тимът да подобри шансовете си за директно спасение и да не се налага да играе бараж.

За тима на Олександър Бабич наказани играчи няма, но поради контузии няма да играят Аймен Суда, Илиан Костов и Любомир Тодоров.

Треньорът на Етър - Светослав Петров, чийто отбор е без победа в последните си 12 гостувания, няма да може да разчита на наказания за една среща Мартин Моран, както и на контузените Ивайло Димитров, Ловре Кнежевич, Килиян Гесум и Николай Янков. След изтърпяна санкция, обаче, се завръща Горка Ларучея.