Локомотив (Пловдив) победи Берое с 2:0 у дома в мач от 23-тия кръг на efbet Лига. Победата бе изкована в последните 10 минути на двубоя, когато Преслав Боруков (82') и Бирсент Карагерен (93') подпечатаха успеха за домакините.

През първата част преобладаваше битката по терена, която доведе до много нарушения и картони. В края на първото полувреме Симеон Мечев си изкара 2 жълти картона в рамките на 5 минути и остави гостите с човек по-малко.

Локомотив (Пд) - Берое, 2:0 (Развой на срещата по минути)

Мачът е днес от 15:00 часа

Грубата игра продължи и през вторите 45 минути, което доведе до още доста картони. В 61-а минута Венсан Марсел влезе опасно в краката на Фуртадо и реферът Давидов първо показа само жълт, но след преглед на ситуацията със системата ВАР промени решението си и изгони играча с директен червен картон.

Въпреки, че също останаха с 10 човека, домакините продължиха да бъдат по-активният отбор и това даде резултат в 82-а минута. Парвиз Умарбаев центрира от пряк свободен удар и Преслав Боруков с глава откри резултата, а и головата си сметка с екипа на Локомотив.

В добавеното време на мача домакините отбелязаха и второ попадение. Петър Витанов напредна с топката по левия фланг и пусна остро центриране по земя в наказателното поле, кълбото се размина през купа от играчи и достигна до Бирсент Карагерен, който нямаше как да сбърка и подпечата успеха за своите с хубав гол с десния крак.

По този начин Локомотив изпревари Берое и зае седмото място във временното класиране, само на точка от 6-тия Славия, който има 32 в актива си. Берое е 8-ми с 28 пункта.

Локомотив (Пд) - Берое 2:0