Отборите на Локомотив (София) и Левски завършиха наравно 2:2 в среща от 18-ия кръг на еfbet Лига. "Сините" определено могат да съжаляват за този резултат, тъй като имаха аванс от два гола четвърт час преди края на мача. Марин Петков откри резултата в полза на Левски в 27-ата минута, а в 70-ата резервата Андриан Краев удвои.

Димитър Митков върна едно попадение за Локомотив в 76-ата минута, а дълбоко в добавеното време отново той от дузпа фиксира крайното 2:2. Двата отбора удариха и по една греда чрез Рикардиньо и Валентин Николов.

Първата по-интересна ситуация в мача бе в 21-ата минута, когато гостите имаха претенции за дузпа, за нарушение на Кардосо срещу Асен Чандъров, но те не бяха уважени от съдията Радослав Гидженов. Пет по-късно "сините" бяха много близо до откриване на резултата. Жереми Петрис намери Рикардиньо в малкото наказателното поле, но ударът на бразилеца от непосредствена близост срещна гредата.

Само минута по-късно логичното се случи и Левски поведе в резултата. Великолепен пробив на Марин Петков завърши с неспасяем негов удар с десния крак, който не остави шансове на вратаря на Локомотив Александър Любенов.

В края на първото полувреме домакините се активизираха и имаха две възможности за изравняване на резултата. Първо Станоев стреля от фаул, топката се отби в стената, при добавката Димитър Митков също пробва своя късмет, но Пламен Андреев сигурно улови. Секунди преди изтичането на първата част дойде и най-чистото положение за "железничарите" до момента. Асен Митков сгреши в половината на Левски, Красимир Милошев изведе отлично Димитър Митков, който пусна към Франса, но бразилецът вместо да изравни резултата изпрати топката над вратата на Левски.

Малко след почивката домакините удариха и греда. След ниско центриране от ъглов удар Валентин Николов отправи удар с пета, Андреев успя да отклони топката и тя се удари в гредата!

В 70-ата минута гостите стигнаха до втори гол дело на резервата Андриан Краев.

Шест по-късно, обаче, домакините върнаха едно попадение чрез Димитър Митков, който бе точен след асистенция на Франса.

След този гол "железничарите" тръгнаха в атака в опита да избегнат загубата и усилията им бяха възнаградени в даденото от съдията Радослав Гидженов продължение. Тогава Дарлан фаулира Стив Траоре в наказателното поле и Димитър Митков от дузпа отбеляза втория си гол в мача, за да оформи крайното 2:2.

Така Левски записа пети пореден мач без победа в еfbet Лига и остава на шеста позиция с актив от 29 точки. Локомотив (София) пък заема 13-ото място с 18 точки.

Локомотив (София)  - Левски 2:2 (Развой на срещата по минути)

Локомотив (София) - Левски 2:2 (Развой на срещата по минути)

Сблъсъкът в квартал "Надежда" започва в 17:30