Левски и Лудогорец завършиха наравно 0:0 в двубой от деветия кръг на Първа лига, игран на стадион "Георги Аспарухов".
"Сините" стояха по-добре през по-голямата част на срещата, но така и не успяха да разпечатат вратата на Серджио Падт. С пропуски за 26-кратните шампиони се отличиха Мустафа Сангаре, Гашпер Търдин и Радослав Кирилов. Разградчани не показаха кой знае какви футболни достойнства и разчитаха основно на рушене на темпото на игра.
Така Левски остава лидер в класирането с актив от 20 точки. Лудогорец е веднага след тях с 18 пункта. Трети е ЦСКА 1948 с 16.
Левски заложи на по-активна игра в началото и първите десетина минути бяха доминирани от "сините". Лудогорец обаче се измъкна от няколко опасни положения. Първо Гашпер Търдин отне на Филип Колоч в опасна зона и стреля, но топката бе избита в ъглов удар. Секунди по-късно Евертон Бала бе оставен сам на дузпата и намери топката от воле, но тя срещна главата на Идан Нахмиас.
Източник: startphoto.bg
Левски продължи да владее играта до края на полувремето, което бе прекъснато за десетина минута заради димки от ултрас трибуната на "Георги Аспарухов". Домакините пък застрашиха отново вратата на Серджио Падт в добавеното време. Пробив на Радослав Кирилов в наказателното поле бе спрян с нарушение и главният съдия Радослав Гидженов даде дузпа, която обаче отмени след видеопреглед. След това отново лявото крило се освободи с дрибъл и стреля точно, но Падт спаси силния му удар.
Лудогорец създаде първото си положение в началото на второто полувреме. Кайо Видал дриблира пред наказателното поле на "сините" и стреля по земя, но топката мина на сантиметри от дясната греда на Светослав Вуцов. В 65-ата минута пък Кристиан Макун свали топка на дузпата за Гашпер Търдин, който обаче уцели стража на гостите Падт.
Лудогорец се доближи до гол в последните секунди на редовното време, когато резервата Матеус Машадо притисна Светослав Вуцов близо до голлинията. Вратарят обаче изчисти навреме и блокирането на играча на гостите завърши в аут.
Източник: startphoto.bg
С изключение на няколко удара от далечно разстояние, включително на Рилдо Фильо от пряксвободен удар, двата отбора не успяха да създадат повече чисти положения. Така "сините" и "орлите" останаха на един мач един от друг в класирането и ще продължат надпреварата за първото място в десетия кръг на efbet Лига.

jekkovv
на 19.09.2025 в 21:57:04 #31Тунджа Кой е по-голям пияница ти или Нако?
tundzhaka
на 19.09.2025 в 21:55:17 #30Дружба 2 особено ...там често се срещат такива елементи.
jekkovv
на 19.09.2025 в 21:54:48 #29Представям Си каква покъртителна визия са Нако и Тунджата
tundzhaka
на 19.09.2025 в 21:52:12 #28Ами муфти техните за пари, а 1 леФ сам не е изкарал. Абсолютен аутсайдер. Меко казано.
jekkovv
на 19.09.2025 в 21:50:59 #27Нако Аре лягай си,че майка ти да не те напердаши
tundzhaka
на 19.09.2025 в 21:37:27 #26тоя елемент 100% няма никакви социални контакти. По цял ден киселина в панелката и трали простотии. То е ясно че не е за показване много , ама все пак кисненето в панелката 24/7 води до психични отклонения.
jekkovv
на 19.09.2025 в 21:34:55 #25Е то сега сигурно приличаш на бъчва
jekkovv
на 19.09.2025 в 21:33:09 #24Тука Е спорно кой е най скандален пияница от вас 3мата с най скандална визия залагам ,че е Тунджака
jekkovv
на 19.09.2025 в 21:30:30 #23Нако Турчин еми дай си го и ти пращам аз
tundzhaka
на 19.09.2025 в 21:25:00 #22на мен тоя ми е смешен само кано му чета тъпотиите. Дубъли требъли като почне пък... смях!
jekkovv
на 19.09.2025 в 21:24:42 #21Тунджа Ти къде се обаждаш бе неграмотен алкохолик
jekkovv
на 19.09.2025 в 21:23:02 #20Нако Сигурно нямаш ни 1 снимка във фейса 100 процента
tundzhaka
на 19.09.2025 в 21:22:39 #19такива дето все викат на другите че са смешни грозни, гърчами, пияници и прочие, те самите са пълни карикатури. Избиват си комплексите, тук е пълно с такива, да не изброявам.
tundzhaka
на 19.09.2025 в 21:19:02 #18за дроида/жекоff говоря.
tundzhaka
на 19.09.2025 в 21:18:39 #17Другия вариант е да дебел плондер дето неможе си стигне малката чypка кано пикаe.
jekkovv
на 19.09.2025 в 20:56:44 #16Кос И как ще стане тва като си гърчав пияница ,като Тунджата
tundzhaka
на 19.09.2025 в 20:53:54 #15иначе за мен не се тревожете не съм писал 10 дена, често ще се случва занапред, ама дpиcнятa ако повече от 24 часа липсва да знаете че де е гътнал.
tundzhaka
на 19.09.2025 в 20:48:57 #14ама къв беше тоя негър в сектор Б влязъл, че чак към.5-6 минута гледам ритат някой и гледам един негър.и го изхвърлиха. Така и не разбрах направил ли е нещо или просто щото беше негър.
tundzhaka
на 19.09.2025 в 20:44:06 #13като казах oтpeпки има ли някой тук да се е гътнал като гъзирания педеруга или дpиcнята?
tundzhaka
на 19.09.2025 в 20:42:49 #12иначе ясно е че най-късно на полузезона ще му бият шута.