90+7′
Турнир: efbet Лига Стадион: Футболен комплекс "Никола Щерев - Старика", гр. Пловдив Зрители: 67
90+7′

КРАЙ НА МАЧА!

Крумовград и ФК ЦСКА 1948 не се победиха в първия мач от 11-тия кръг на efbet Лига

Двубоят завърши при резултат 1:1

90′

6 минути продължение

Снимка 685323

Източник: startphoto.bg

86′

Жълт картон за Петър Витанов.

77′

ШАНС ЗА ГОСТИТЕ! В 77-ата минута на мача гостите от Бистрица създадоха нова възможност за гол. Радослав Кирилов стреля опасно извън наказателното поле, Янко Георгиев боксира, а след това топката попадна в краката на Талис, който се опита да направи добавка, но отново вратарят на Крумовград се намеси добре.

Снимка 685316

63′

СЕРДЮК! В 63-та минута на мача гостите можеха да осъществят обрат. Радослав Кирилов подаде към Карагарен в наказателното поле, а Бирсент с едно докосване даде пас към Сердюк, който се озова на стрелкова позиция, ала Янко Георгиев се намеси отлично след удара на нападателя и опази вратата си.

Снимка 685320

50′

ГОЛ! 1:1! СЕРДЮК Е ТОЧЕН ОТ БЯЛАТА ТОЧКА!

49′

РЕШЕНИЕТО Е ВЗЕТО - ДУЗПА ЗА ГОСТИТЕ! Ситуацията беше дълго преглеждана от съдията, а в крайна сметка той реши да посочи бялата точка.

46′

Още в първата минута на второто полувреме станахме свидетели на спорна ситуация. Радослав Кирилов се опита да центрира в наказателното поле, а Санатана игра с ръка. Реферът не отсъди дузпа, но беше привикан от ВАР, за да прегледа положението отново.

Снимка 685318

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

40′

Пет минути преди почивката се получи разбъркване в наказателното поле на Крумовград, а топката достигна до Карагарен, който стреля, но изстрелът му беше блокиран и след това кълбото попадна в ръцете на Янко Георгиев.

33′

Гостите от Бистрица владеят повече топката - 38% срещу 62%.

Снимка 685295

28′

В 28-ата минута Радослав Кирилов стреля опасно от дистанция, но топката прелетя малко над напречната греда.

27′

Жълт картон за Божидар Кацаров.

23′

В 23-ата минута Радослав Кирилов падна в наказателното поле на Крумовград след сблъсък със Сантана и имаше претенции за дузпа, но реферът не ги уважи и играта продължи.

Снимка 685296

19′

Съдията Димитър Димитров показа жълт картон на Емил Ценов за удар с лакът срещу футболист на Крумовград.

7′

ГОООООООООООООООООООООООООООООООЛ ЗА КРУМОВГРАД! СЕРКАН ЮСЕИН! Крумовград излезе напред в резултата в 7-ата минута на мача. Домакините организираха добра атака по десния фланг, а Джуниет Али намери начин да подаде към Серкан Юсеин в наказателното поле. Серкан пое топката много добре и технично прати топката между краката на вратаря на гостите от Бистрица.

5′

Домакините можеха да направят фатална грешка в 5-а минута на двубоя. Топката беше върната към вратаря Янко Георгиев, защитник на Крумовград се опита парира връхлитащия Евгений Сердюк, а стражът на домакините стреля в тялото на нападателя, но за негово щастие топката мина встрани от вратата.

1′

99 Янис Гуермуш 5 Асен Георгиев

Крумовград и ФК ЦСКА 1948 откриват днес 11-я кръг на Първа лига. Двубоят в Коматево може да се определи като исторически, заради лошата статистика на "червените" от Бистрица срещу този съперник. През миналия сезон тимът от Родопите бе пълен господар и в двете срещи - 1:0 на стадиона в Коматево и разгром с 3:0 в Бистрица.

Ботев (Пловдив) и Крумовград ще изиграят контрола по време на паузата за националните отбори

Срещата е на 12 октомври

Припомняме, че във втората среща начело на Крумовград бе сегашният треньор на Левски - Станислав Генчев. Победата бе част от онази знаменита серия на Крумовград от 15 мача без загуба. Тя приключи с 0:1 срещу Левски, отново в Коматево в предпоследния кръг на първенството. Така Крумовград се превърна в единствения отбор в елита, срещу който ФК ЦСКА 1948 няма не само победа, но дори и отбелязан гол.

Този сезон нещата изглеждат малко по-различни и ФК ЦСКА 1948 има шанс да спре тази неприятна серия. Макар и в последния кръг Крумовград да победи Локо в Пловдив, а ФК ЦСКА 1948 да загуби от Ботев (Пд) у дома, сега "червените" изглеждат решени да вземат трите точки на базата в Коматево.

Любопитно е, че Крумовград е отбелязал гол само в четири от 10-те си мача и те са донесли четирите победи на тима - Славия 1:0, Септември 2:0, Ботев (Враца) 3:0 и Локо Пд 2:0. Далеч по-равномерно е представянето на ФК ЦСКА 1948. Тимът от Бистрица е отбелязал 12 гола - 6 като домакин и 6 като гост.

Главен съдия на срещата е Димитър Димитров, с помощници Мартин Ангелов и Денислав Сталев. С ВАР ще работят Иво Ненков и Мариян Гребенчарски. Делегат на БФС е Светослав Русинов, а работата на реферите зорко ще следи Стоян Алексиев.