Крумовград и ФК ЦСКА 1948 завършиха при резултат 1:1 срещата си от 11-тия кръг на efbet Лига.

Двубоят се игра на комплекс "Никола Щерев-Старика" в Коматево, а малцината зрители по трибуните видяха по един гол и в двете полувремена.

Снимка 685298

Източник: startphoto.bg

Серкан Юсеин изведе домакините напред още в 7-ата минута на мача, а Евгений Сердюк изравни от дузпа в началото на второто полувреме.

Отборът от Бистрица зае 6-о място в класирането с 14 точки, а Крумовград е на 9-а позиция с една точка по-малко. В следващия кръг ФК ЦСКА 1948 ще приеме Арда, а Крумовград ще гостува в "Надежда" на Локомотив (София).

Крумовград - ФК ЦСКА 1948 1:1 (Развой на срещата по минути)

Двата тима откриват кръг №11 в Първа лига

Домакините можеха да направят фатална грешка в 5-а минута на двубоя. Топката беше върната към вратаря Янко Георгиев, защитник на Крумовград се опита парира връхлитащия Евгений Сердюк, а стражът на домакините стреля в тялото на нападателя, но за негово щастие топката мина встрани от вратата.

Крумовград излезе напред в резултата в 7-ата минута на мача. Домакините организираха добра атака по десния фланг, а Джуниет Али намери начин да подаде към Серкан Юсеин в наказателното поле. Серкан пое топката много добре и технично прати топката между краката на вратаря на гостите от Бистрица.

В 23-ата минута Радослав Кирилов падна в наказателното поле на Крумовград след сблъсък със Сантана и имаше претенции за дузпа, но реферът не ги уважи и играта продължи.

Снимка 685296

В 28-ата минута Радослав Кирилов стреля опасно от дистанция, но топката прелетя малко над напречната греда.

Пет минути преди почивката се получи разбъркване в наказателното поле на Крумовград, а топката достигна до Карагарен, който стреля, но изстрелът му беше блокиран и след това кълбото попадна в ръцете на Янко Георгиев.

Още в първата минута на второто полувреме станахме свидетели на спорна ситуация. Радослав Кирилов се опита да центрира в наказателното поле, а Санатана игра с ръка. Реферът не отсъди дузпа, но беше привикан от ВАР, за да прегледа положението отново.

Снимка 685318

Ситуацията беше дълго преглеждана от съдията, а в крайна сметка той реши да посочи бялата точка. Евгений Сердюк се нагърби с изпълнението и не сгреши.

В 63-та минута на мача гостите можеха да осъществят обрат. Радослав Кирилов подаде към Карагарен в наказателното поле, а Бирсент с едно докосване даде пас към Сердюк, който се озова на стрелкова позиция, ала Янко Георгиев се намеси отлично след удара на нападателя и опази вратата си.

Снимка 685320

В 77-ата минута на мача гостите от Бистрица създадоха нова възможност за гол. Радослав Кирилов стреля опасно извън наказателното поле, Янко Георгиев боксира, а след това топката попадна в краката на Талис, който се опита да направи добавка, но отново вратарят на Крумовград се намеси добре.

Снимка 685316

До края на мача гостите бяха по-активният отбор, но така и не успяха да преодолеят вратаря на домакините.