Шампионката от Ролан Гарос за последните три години и номер едно в света Ига Швьонтек от Полша се класира за полуфиналите на Олимпийския турнир в Париж, след като американката Даниел Колинс се отказа в третия сет.

Първият сет бе спечелен от Швьонтек с 6:1, американката изравни резултата, след като взе втория с 6:2, а в третия полякинята поведе с 4:1, когато Колинс взе решение да прекрати участието си в турнира.

Швьонтек е непобедена в 25 поредни мача на кортовете на "Ролан Гарос" в Париж.

Полякинята започна силно и даде само гейм на съперничката в първия сет. Във втория Колинс пробив във втория гейм и това й даде увереност, като тя взе още веднъж подавенота на Швьонтек и изравни сетовете след 6:2.

Колинс получи контузия и след медицинско прекъсване при 0:3 се отказа при 1:4, което узакони победата на Швьонтек.

На полуфиналите Швьонтек ще се изправи срещу китайката Цинвън Чжън, която елиминира Анжелик Кербер след изключително драматичен мач с 6:7(4), 6:4 и 7:6(6).

Марсел Джейкъбс: Искам отново да спечеля златото