Калояна Налбантова записа победа в Група А от турнира на сингъл по бадминтон в Париж.

18-годишнита Калояна изигра своя втори мач от турнира. Българката срещна състезаващата се за домакините от Франция китайка Шуфей Ти. в първия си двубой в Париж Налбантова отстъпи на световната №1 Ан Сеюн в първия си мач в Париж в неделя.

Калояна Налбантова поведе с 15:14 в първия гейм. Българката стигна до геймбол при 20:18 и още при следващото разиграване стигна до успех в първата част с 21:18.

Втората част започна с превес за Налбантова, която поведе с 11:8. Българката запази преднината си до 16:14. Шуфей Ти изравни резултата при 18:18. Калояна Налбантова отново поведе с 19:18. Българката стигна до мачбол при 20:18. Калояна Налбантова спечели втората част с 21:18 и мача с 2:0 гейма.