Турнир: Лига на нациите Стадион: Зрители:

5:6 Ерик Дайер също не пропуска от бялата точка.

120′

Фабиан Шер бележи за 5:5.

120′

4:5 Вратарят на Англия Джордън Пикфорд беше безпощаден и също вкара своята дузпа.

120′

4:4 Мбабу също бележи. Пикфорд беше близо до спасяване.

120′

3:4 Стърлинг, който имаше доста шансове в срещата, успя да вкара своята дузпа.

120′

3:3 Аканджи също не бърка. Нито един пропуск до момента.

120′

2:3 Младият Джейдън Санчо също бележи.

120′

2:2 Джака отбеляза в десния ъгъл.

120′

1:2 Баркли изпълни много технично, а Зомер се хвърли в другия ъгъл.

120′

1:1 ! Цубер също изпълни страхотно дузпата си.

120′

0:1: Хари Магуайър не остави шанс на Зомер.

120′

ПИКФОРД! Вратарят на "трите лъва" отрази изстрела на Йосип Дърмич и донесе третото място на Англия.

Англия победи Швейцария след изпълнение на дузпи

Джордън Пикфорд се превърна в герой за Англия, "трите лъва" биха Швейцария с дузпи

"Трите лъва" завършиха трети в Лигата на нациите

120′

Дузпи ще решат изхода на мача.

117′

Стърлинг изпълни страхотно прекия свободен удар, който съдията отсъди за нарушението на Джака срещу него, но топката се удари в горната греда на вратата, пазена от Ян Зомер.

116′

Гранит Джака получава жълт картон за нарушение срещу Стърлинг.

113′

Сеферович напуска, след като вече едвам се движеше по терена. Окафор ще играе в оставащите минутки.

110′

По всичко личи, че двубоят ще се реши с дузпи.

106′

Джеси Лингард отстъпва мястото си на младия Джейдън Санчо.

106′

Фабиан Делф напуска терена, а на негово място ще играе Рос Баркли.

105′

Начало на второто продължение! Феновете на стадиона в Гимараеш ще гледат още 15 минути футбол.

105′

Край на първото продължение! Само една по-опасна ситуация в първото продължение. Още 15 минути пред двата състава да избегнат дузпите.

100′

Ян Зомер отново успя да опази вратата си. Деле Али стреля с глава, но стражът отби, последва добавка, но мрежата на Зомер продължава да е "суха".

97′

Пореден пропуск на Стърлинг. Футболистът на Сити отново излезе на добра позиция пред Ян Зомер, но прати топката точно в ръцете на швейцарския страж.

96′

Начало на първото продължение!

90+4′

Третото място във финалния турнир от Лигата на нациите ще се реши след продължения.

90′

Двата отбора ще имат още четири минути да вкарат гол, ако не искат мачът да влезе в продължения.

87′

Владимир Петкович прави последната си смяна. Йосип Дърмич заменя Рикардо Родригеш.

85′

Влезлият като резерва Калъм Уилсън открива резултата на стадиона в Гимараеш. Топката срещна гредата след изстрел с глава на Деле Али, но при добавката Уилсън даде преднина на Англия. Съдията се възползва от ВАР, за да прецени дали има фаул в атака и отмени попадението, след като прецени, че играчът на Борнемут е извършил нарушение срещу Аканджи.

80′

Десет минути до края на редовното време. Опасности пред двете врати липсват. Нито един от двата отбора не показва, че има голямо желание да завърши на третото място в първите по рода си финали на Лигата на нациите.

76′

Цубер имаше възможност да стреля, но прати топката далеч от вратата без да затрудни Пикфорд.

75′

Капитанът на Англия Хари Кейн напуска терена, за да освободи място на Калъм Уилсън.

Снимка 428083

70′

Гарет Саутгейт прави първата промяна в състава на Англия. На мястото на Дани Роуз до края на срещата ще играе Кайл Уокър.

67′

Трент Александър-Арнолд опита да изненада Ян Зомер, но ударът му беше доста неточен.

65′

Шакири изпитва болки в десния крак, което принуди селекционера на Швейцария да направи втора смяна в срещата. На мястото на Шакири влиза Цубер.

60′

Първата смяна в мача е факт. На мястото на Фернандеш влиза Денис Закария, който беше титуляр в първия двубой на Швейцария от финалите на Лигата на нациите.

56′

В ответната атака Гранит Джака отправи силен шут от наказателното поле, но Джордън Пикфорд внимаваше и блокира удара.

55′

Лингард пусна страхотен пас към наказателното поле, където футболист на Швейцария беше на косъм да си вкара автогол, но топката се удари в гредата, след като Ян Зомер успя съвсем леко да я докосне.

48′

Фройлер имаше възможност да отправи удар към вратата на Джордън Пикфорд, но изстрелът му беше изключително слаб и не затрудни стража на Евертън.

45′

Старт на втората част! Без промени и в двата състава.

Снимка 428080

45+1′

Съдията даде само минутка продължение на първата част. Двата тима се прибират в съблекалните след не особено интересно първо полувреме.

35′

Трент Александър-Арнолд центрира към Деле Али. Топката отиде точно на главата на играча на Тотнъм, но той я прати над вратата.

Снимка 428078

29′

Трент Александър-Арнолд пусна страхотен пас към Стърлинг в наказателното поле, но футболистът на Манчестър Сити не успя да стигне до топката.

26′

Джеси Лингард също е санкциониран, след като влезе грубо в краката на Гранит Джака.

23′

Първият жълт картон в срещата е за Дани Роуз. Футболистът на Тотнъм извърши грубо нарушение срещу Мбабу.

Снимка 428077

20′

Швейцария има леко предимство при владението на топката, но най-добрата голова възможност до сега в мача беше за англичаните.

14′

Рахийм Стърлинг се оказа в добра позиция в наказателното поле на швейцарците, но не успя да се възползва от шанса си да открие резултата.

2′

Първата добра възможност за Англия идва още във втората минута. Нападателят на Тотнъм Хари Кейн отправи хубав удар, който срещна горната греда на вратата на Ян Зомер.

1′

Начало! Съдията дава старта на битката за третото място в първите финали на Лигата на нациите.