Националните отбори на Чехия и Шотландия продължават с упоритата битка помежду си за лидерската позиция на Група 2 на Лига "В" от турнира Лига на нациите.

И двата тима записаха по още една победа на сметката си, правейки спора за върха още по-ожесточен.

Чехите спечелиха безценен успех при визитата си на Израел, като дори поведоха с 2:0 на съперниците си, преди да допуснат едно попадение в мрежата си за крайното 2:1.

Унгарците с нов успех, пречупиха Сърбия като гости

Вече са под номер 2 в квалификационната си група

Абу Хана си отбеляза злощастен автогол в 15-ата минута на двубоя, пращайки топката във вратата на собствения си тим, за радост на гостите от Чехия.

Това бе и единственото попадение за откриващите 45 минути.

Три минути след подновяването на играта Видра вкара за 0:2, като до голяма степен предизвести това, което щеше да се случи след последния сигнал и фактът, че отборът му щеше да добави нови три пункта на сметката си в групата.

Франция и Португалия не се победиха

Без голове в сблъсъка между световния и европейския шампион

Нулево реми между Франция и Португалия

Крайното 1:2 оформи Захави, разписал се в 56-ата минута на срещата.

Шотландците бяха далеч по-пестеливи в изявата си.

Те спечелиха срещата си със Словакия с минимална разлика от едно попадение, при нито едно допуснато в собствената си врата.

Линдън Дайкс стана автор на единствения гол в мача, разписвайки се след 54 минути игра.

Шотландия е лидер в подреждането със 7 точки, Чехия има с пункт по-малко, Израел е с 2, а Словакия само с една точка.