Отборът на Олимпик (Марсилия) направи решителна крачка към титлата във Франция. Тимът постигна безценна победа като гост на Лил с 2:1 и се утвърди на върха в временното класиране пет кръга преди края. Момчетата на Ерик Геретс имат 67 точки в своя актив, с 5 повече пред втория Бордо, който е с мач по-малко. Настоящият Лион, който завърши 0:0 с ПСЖ в петък остава на 3 позиция на цели шест точки зад лидера.

Хараз изведе Лил напред в резултата в 49-ата минута. Въпреки това гостите от Марсилия реагираха светкавично. В 54-ата минута Каборе центрира и Брандао не успя да играе добре с кълбото. Въпреки това топката попадна в Шейру, който изравни 1:1. Само 180 секунди по-късно гостите отново ликуваха, след като Мамаму Нианг удвои. Той получи хубав пас от Валбуена и направи вратаря на домакините Малики безпомощен за 1:2.

До края играта се изнерви, което бе добре дошло за Олимпик. Така играчите на Ерик Геретс спечелиха скъпоценни три точки.