Селтик победи Рейджърс с 2:0 като гост в голямото дерби на Шотландия. Срещата бе от 7-ия кръг на първенството.  "Детелините" доминираха през цялото време и стигнаха до две попадения след почивката.

Снимка 314075

Така отборът на Брендън Роджърс вече има аванс от 8 точки пред вечния си съперник във временното класиране. Селтик е с 19 точки на върха, докато Рейнджърс има 11 и заема 4-а позиция.

Снимка 314076

"Детелините" играха по-добре през първата част и създадоха няколко положения, но гол не падна.

ПСЖ унижи Селтик с 5:0

ПСЖ започна да тероризира и отборите в Шампионска лига

Магическото трио на "принцовете" посрами селекцията на Брендън Роджърс

В началото на второто полувреме защитата на домакините не успя да изчисти топката след изпълнение на корнер, Робъртс нанесе удар, който бе избит и попадна в Том Рогич, който не остави шанс на Фодерингъм. В 65-ата минута Робъртс изведе Лий Грифитс зад защитата и нападателят оформи крайното 0:2.