Русия направи голяма крачка към първото място в група 2 на Лига "В" от турнира на Лига на нациите. "Сборная" победи Турция с 2:0 на стадион "Фишт" в Сочи. Попаденията реализираха Роман Нойщетдер (20) и Денис Черишев (78).

С успеха тимът на Станислав Черчесов събра 7 точки, докато южните ни съседи са втори с три пункта. Трети е съставът на Швеция, който е и с мач по-малко.

Русия - Турция 2:0

Русия - Турция 2:0, Черишев удвои

Двубоят ще се играе в Сочи

Двубоят започна със слаб удар с глава на Дзюба още във 2-ата минута. След първоначалния лек домакински натиск, Турция успя да изравни играта.

В 16-ата минута Джикия се намеси решително след бърза контраатака на южните ни съседи и предотврати опасност пред Гилерме. Минута по-късно Болат спаси удар на Дзюба с глава.

Снимка 383633

Източник: Twitter

В 20-ата минута Русия излезе напред в резултата. Георгий Джикия овладя топката след центриране от корнер и нанесе удар, който срещна гредата. Кълбото се върна към Роман Нойщедтер, който от няколко метра я прати в опразнената врата.

В 33-ата минута Дженгиз Юндер получи топката отдясно, намери коридор за стрелба и отправи диагонален удар, който Гилерме изчисти в корнер. Три минути по-късно Йозякуп намери Махмут Текдемир пред наказателното поле. Опорният халф обаче стреля над вратата.

В края на полувремето Окай Йокослу нанесе опасен удар, който мина над напречната греда.

Снимка 383631

Втората част започна с опасност пред Гилерме, но на два пъти централният защитник Чаглар Союнчу не успя да стреля с глава.

В 56-ата минута Алексей Йонов намери Артьом Дзюба в наказателното поле, но ударът на капитана на Русия мина над вратата.

Пет минути по-късно Зеки Челик напредна отдясно и центрира в наказателното поле, защитник на домакините не успя да изчисти добре топката, която попадна в Дженк Тосун. Нападателят без забавяне нанесе удар от границата на наказателното поле, но Гилерме се намеси и спаси.

В 66-ата минута Чаглар Союнчу центрира в наказателното поле, Гилерме не прецени добре топката и успя в последния момент да я избие, преди да навести вратата му.

Снимка 383630

В 78-ата минута Русия удвои аванса си. Гилерме намери Александър Головин, който напредна отдясно и подаде към непокрития Денис Черишев. Офанизивният футболист стреля от движение и не остави шансове на Синан Болат за 2:0.

В 83-ата минута пред Дженк Тосун се откри отлична възможност да върне едно от попаденията, но нанесе слаб удар, който не затрудни Гилерме. Минута след това Камболов стреля неточно с глава.

До края на срещата Синан Болат спаси опасен удар на Денис Черишев.