ПСЖ разби Каен в мач от 5-ия кръг на Лига 1. Парижани се наложиа с 6:0 като гост. Единсон Кавани наниза 4 гола само за едно полувреме.

Френският тим бе в серия от 3 поредни срещи без успех във всички турнири. След днешния успех, ПСЖ вече има 10 точки преди останалите мачове от кръга в събота и неделя и показа на Лудогорец, че изобщо не е в криза. Каен остава с 6 точки в актива си в средата на таблицата.

Кавани откри в 12-ата минута след подаване на Максуел, а след това реализира от дузпа след нарушение срещу Лукас Моура. В 38-ата минута пак Кавани вкара за 3:0 след комбинация между Ди Мария и Максуел.

В добавеното време на първата част уругваецът се разписа и за четвърти път, като този път асистенцията бе на Тома Мюние.

Лукас Моура реализира с мощен удар от границата на наказателното поле в 67-ата минута, а в 79-ата Жан-Кевин Огустен да оформи крайния резултат.