Пари Сен Жермен се наложи над Монако с 4:2 в първата среща от 24-я кръг във френската Лига 1 и сложи край на черната серия от 12 мача без победа в първенството на Франция.

Победата изкачи ПСЖ на 15-о място, като столичани изплуваха на 4 точки от зоната на изпадащите.

Амара Диане даде солиден аванс за домакините с два гола през първото полувреме. Фредерик Пикион върна надеждите на Монако за обрат с попадение в 50-а минута, но с голове на Марсело Галярдо и Кристиан Родригес Пари Сен Жермен си осигури победата и донесе малко радост за изстрадалите си привърженици.

Нападателят на Монако Пикион изпусна дузпа в 77-а минута, а чешкият национал Ян Колер оформи крайното 4:2 с гол за Монако малко педи края на мача.