Шампионът на Франция - Пари Сен Жермен стартира новия сезон с ценен трофей. Отборът вдигна четвърта поред Суперкупа на страната, след като разгроми Лион с 4:1 в двубоя, който се изигра в Клагенфурт (Ав).

Медиите във Франция на шега предложиха купата занапред да се нарича "Трофея на ПСЖ", тъй като неименно отива във витрината на парижани.

Воденият от Унай Емери тим бързо уби интригата в мача, като до 34-ата минута вече водеше с 3:0 с попадения на Хавиер Пасторе (9), Лукас (19) и Бен Арфа (34). Резултатът можеше да бъде още по-внушителен, но удар на Анхел ди Мария срещна напречната греда. В 54-ата минута Лайвин Курзава все пак отбеляза четвъртия гол за ПСЖ.

Парижани доиграха оставащите 30 минути в тренировъчно темпо, а Лион успя да отбележи почетен гол в 87-ата минута, като негов автор стана Корентен Толисо. За отбелязване е, че ПСЖ игра без част от звездите си като Единсон Кавани, Тиаго Силва, Маркиньос, Блез Матюиди, Криховяк и др.