Отборът на Ница по всяка вероятност няма да успее да сбъдне мечтата си и да спечели шампионската титла на Франция.

Съставът започва да губи шансовете си за преследване на трофея в Лига 1. "Орлетата" завършиха наравно 1:1 при визитата си на Нант в мач от 30-ия кръг на френския шампионат.

Играчите на Люсиен Фавър дори трябва да са доволни, че не си тръгнаха с поражение от Западна Франция, тъй като домакините бяха по-активният тим през целия мач.

Ница се изравни с лидера Монако след важна победа над Монпелие с 2:1

Впечатляващ обрат и важни три точки за Ница

Неочакван герой блести за "орлите"

Нант откри резултата в 22-ата минута, когато Емилиано Сала се възползва от пас на Жюл Илоки. Само пет минути по-късно обаче Жан Микаел Сери изравни след подаване на Юнес Беланда. През втората част Нант имаше по-чистите положения за гол, като Прежюс Накулма бе най-голямата заплаха за вратата на Йоан Кардинал, но на няколко пъти не успя да завърши с гол хубави атаки.

Жан-Пиер Ривиер: Долу ръцете от Марио Балотели!

Босът на Ница: Долу ръцете от Марио!

"Доволни сме от него"

По този начин Ница остава на трето място в класирането с 64 точки - на четири и мач повече от лидера Монако, който утре гостува на Каен. Вторият Пари Сен Жермен пък е с 65, като утре домакинства на Лион. Нант от своя страна е на десето място с 38 точки. "Канарчетата" се нуждаят само от още една победа, за да си осигурят мястото в елита и догодина.