Отборът на Ница постигна впечатляващ обрат при домакинството си на Монпелие и се изравни с временния лидер в Лига 1 - Монако.

Селекцията на Лусиен Фавър подчини съперника си с 2:1, но за да се стигне до триумфа "орлите" преминаха през редица трудности.

Снимка 280458

Те се оказаха догонващи още в 9-ата минута, когато феноменална грешка в тяхната отбрана позволи на Муние да разстреля отблизо Йоан Кардинал.

Логичното все пак се случи в 68-ата минута, когато Ле Биан ознаменува завръщането си на терена с красиво попадение. Халфът препарира Пионер с удар от следна дистанция. Асистенцията беше дело на Ейсерик.

Звездният статут на Ле Биан доби завършен вид в 85-ата минута, когато голът му донесе и пълния обрат в срещата. Футболистът с №18 получи хитър пас зад отбраната от Суке и с майсторски изстрел донесе трите точки за "орлите".

Снимка 280456

Припомняме, че срещата днес пропусна голямата звезда на домакините Марио Балотели, който си изкара странен червен картон в предишния кръг.

По-рано днес Нант очаквано спечели домакинството си на Дижон с 3:1.

НИЦА - МОНПЕЛИЕ 2:1

0:1 Муние (9"), 1:1 Ле Биан (68"), 2:1 Ле Биан (85")

СТАДИОН: "Алианц Ривиера"

СЪДИЯ: Ф. Шнайдер

НИЦА: Кардинал, Байсе, Данте, Суке, Далберт, Обади, Белханда, Есерик, Сери, Суприен, Донис (резерви: Бенитес, Козиело, Ле Бихан, Срарфи, Бурнер, Валдер, Ле Маршан)

МОНПЕЛИЕ: Пионер, Конгре, Хилтон, Русилон, Мукиеле, Сасеньон, Бодебуд,Ласне, Сила, хири, Муние (резерви: Лакоми, Баси, Журден, Мбенза, Камара, Доли, Деплаж)