Тимът на Нанси изгуби с 0:2 гостуването си на Лориен в среща от 13-я кръг на френската „Лига 1”.

През първата част превъзходство на терена имаха гостите, но така и не успяха да го материализират чрез точно попадение в противниковата врата.

След почивката Лориен взе инициативата и в 66-та минута Льо Пен откри резултата в полза на домакините.

Малко преди края загубата за Нанси потвърди Намочи, който в 88-та минута реализира за 2:0.

С тази загуба гостите от Нанси пропуснаха възможността да съкратят, макар и малко, преднината на лидера Лион, който заема убедително първото място с актив от 34 т.
Нанси остава на третата позиция с 22 т., докато Лориен се изкачи до 13-то място и има 19 т.

С мач по-малко са другите основни претенденти за втората позиция – Лил и Олимпик (Марсилия) , като до този момент Лил е с на 5-та позиция в таблицата с 21 т., а Олимпик има в актива си 20 т.

В друга среща от кръга Отборите на Бордо и Оксер останаха далеч от челните места след безлично 0:0.

„Жирондинци” имаха възможността да вземат трите точки и с това да се включат в борбата за челната тройка.

Гостите от Оксер пък са в опасна близост до зоната на изпадащите, само на 5 точки пред последния в Първа лига.