Олимпик (Марсилия) не успя да излезе на 3-о място във френската Лига 1 заради загубата си с 1:3 от Лил в последна среща от 34-ия кръг. Така марсилци продължават да са на 4-о място с 55 точки, а една повече от тях има Нанси, който вчера завърши при нулево равенство с Льо Ман.

Начело е Лион със 71 точки, пред Бордо с 67. С тази победа пък Лил се изкачи от 10-о на 6-о място и попадна в местата за зона УЕФА. Лил има 49 точки, с 1 повече от преследвачите си Рен и Льо Ман.

Сенегалският нападател Мамаду Нианг откри в 12-ата минута, след като Самир Насри му центрира от фаул. Гостите обаче отговориха с два гола на Кевин Миралас, който обърна развоя на срещата в 37-ата и в 40-ата минута. Крайното 3:1 направи Жан
Макун в 68-ата минута.

В другата среща от днес Бордо победи като гост Тулуза с гол в последната минута на срещата, а автор на попадението стана Мику.