Националният отбор на Белгия спечели гостуването си на Дания в двубой от група 2 на Лига "А" в турнира Лига на нациите.

Гостите се наложиха с 2:0, с попадения на Денайер и Мертенс. Ромелу Лукаку стартира от първата минута, но тази вечер нямаше възможност, а и късмет, за да запише името си сред голмайсторите за своя отбор.

Гостите разчитаха на атомното си нападение, като за Шмайхел и компания остана нелеката задача да се справят с предизвикателството и да спрат успешно атаките на Ромелу Лукаку, Мертенс и Торган Азар, които стартираха от първата минута на срещата.

Португалия се справи лесно с Хърватия и без Роналдо

Неузнаваеми "шахматисти"

Вратарят на датчаните бе на изключително ниво и спаси почти сигурен гол още в деветата минута, когато с върха на пръстите си прати топката в сглобката на вратата, а след това и в корнер.

След последвалото изпълнение на статичното положение обаче Денайер бе най-съобразителен в наказателното поле и от много близка дистанция засече кълбото в мрежата за 0:1.

Световните шампиони започнаха в Лигата на нациите с успех и гол-красавец на Мбапе

Заканата на Дешан бе спазена

До почивката, а и в първите минути на втората част, нови попадения не бяха отбелязани.

Всичко в срещата почти сигурно приключи в 77-ата минута, когато пред Мертенс се откри чудесна възможност, а той се възползва изцяло от нея, оформяйки крайното 2:0 в полза на своя тим.

Така, по-скоро очаквано, Белгия започва с победа битката в тази изключително трудна и напрегната група от турнира.

Снимка 495002

Източник: Twitter

Ето и избраниците на двамата треньори, с които те започнаха днес:

Дания: Шмайхел, Кяер, Кристенсен, Вас, Дилейни, Ериксен, Хойберг, Сков, Брейтуайт, Поулсен, Долберг

Белгия: Миньоле, Вертонген, Алдервейрелд, Кастан, Денайер, Витсел, Караско, Тилеманс, Мертенс, Азар, Лукаку

Спорен момент беляза гостуването на Англия в Исландия, гол от дузпа в продължението спаси британците